Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Specials
Autor Wiadomość
Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   The Specials

Znacie lubicie ??

Jeden z moich ulubionych zespołów grających SKA ale takie bardziej oldschoolowe
w ich tworczosci podoba mi sie połączenie muzyki SKA z psychodelią a czasem nawet orientalnymi wstawkami kojarzącymi się z muzyką arabską.Oczywiście inni też to robili choćby słynne Madness w utworze "Night boat to Cairo" ale nikomu nie wychodzi to aż tak dobrze jak specialsom.

http://www.youtube.com/watch?v=Dtb5HA1ovHI

Ghost Town moim zdaniem najlepszy ich utwór

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Gangsters- nieco starsze

i na koniec Rat race tez jeden z moich ulubionych utworów

http://www.youtube.com/wa...feature=channel

to jest nieco dziwne i specyficzne

http://www.youtube.com/wa...feature=channel

Tą piosenkę w oryginale wykonywał słynny Judge Dread :cool:

na koniec koncertowa wersja "Concrete Jungle"

pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

specialsów bardzo lubię, acz preferuje tak czy siak pierwsze pierwsze jamajske ska/rocksteady/skinhead reggae niż two tone
co do message to you to na pewno oryginał należy do judge dreada? nie byłabym taka pewna, acz mozliwe

co do tych wstawek arabskich to, jesli nie znasz, to obadaj yellow Umbrella - oni fajnie lącza różne motywy, nietylko arabskie, ale też rosyjskie

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

Znam Yellow Umbrella jestem maniakiem SKA więc nie mógłbym nie znać.Message to You Rudy to piosenka Judge Dread-a i po raz 1-szy przez niego wykonana jestem tego pewien jak tego że kiedyś umrę. :cool: W sumie choćby The Toasters też wplatają podobne motyty do muzyki nawet dla Gizma by się cosik znalazło tzn. "Frankenska" :cool: tam jest cały utwór zrobiony wokół fugi Bacha :cool:

Ps.Za klasycznym Two tone to jakos specjalnie nie przepadam.Najlepiej podchodzi mi tzw. Druga fala ska :cool:

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

ja zawsez bylam pzrekonana ze druga fala ska to wlasnie two tone :roll: jak psialam wole te pierwsze wsio: rolandy alphonso, don drummondy, derricki morgany itp.

ska jest git, dobre do zabawy, ostatnio mam znowu jakas faze straszna na ska wlasnie, bo tak przez pare miesiecy z rzadka coś puszczałam sobie, ale ostatnio ostro katuję jamajsie rytmy

uwielbiam też wszelakie laynoskie ze ska fuzje, ska cubano np. - miazga i tańczy się swietnie

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

A ja właśnie nie lubię tego mieszania ska z latino hiszpańskimi rytmami itp...a takie zespoły jak np. SKA-P wystrzelił bym rakietą na księżyc za te ich niby "ska" Tak samo jak niezbyt lubię ska-punk oraz amerykanskich zespołów ska -poza kilkoma wyjątkami.Jakoś bardziej czy to punk czy to alternative czy to ska wchodzi mi muzyka zach-europejska oraz brytyjska jakoś tak mam. :smile:

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

eee, ska-p tez nie lubie, nie lubie mieszania ska z ostrzejszym graniem, ale ska cubano tak nie gra akurat -> http://www.youtube.com/wa...layer_embedded# - przeca to cudne jest, tylko fakt, ze nagrac dobre takie cos to trza umieć i miec wyczucie

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

fakt że ska cubano nie bije aż takich rekordów kiczu jak ska-p ale tak jakoś średnio mi to wchodzi. Ja tam obstaje przy swoim europejskim zimnym i nieco psychodelicznym ska.

A lubisz takie mieszanki ska+alternative Madness zna chyba każdy ale np. The Burial ?? :cool:

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

madness bardzo lubię (acz nie wzystko mi wchodzi, zwłaszcza z tych późniejszych rzeczy), burial nie znam

ska-jazz tez bardzo lubie, ale tez musi byc sprawnie zagrany

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

Wysłany: Pią 04 Gru, 2009   

haha, to "Ghost Town" znałem tylko w dość ciężkiej wersji dubstepowej od Suspicious Stench.

a jeśli chodzi ogólnie o ska właściwie tylko polskiej Vespy więcej słuchałem.

ManCity 

Ostrzeżeń:
 3/3/5
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   

Dzieciaczki, mowcie po polsku :lol:

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

vespa jest teraz na czasie, wsród "alternatywnych" dzieci - i to troche boli, a ja pamietam koncerty vespy, gdzie bylo 15 osob - sami znajomi, wszyscy sie dobrze bawili i wtedy, ze vespa nie byla znana w szerszym obiegu (co w sumie złe nie jest, ale beznadziejna publuike przyciaga, jednak kapeli dobrze zycze, bo mili i sympatyczni ludzie), a oni dawali z siebie wszystko i mieli radoche z granie ze łohoho

man-city, czego nie kminisz? :)

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

ja byłem na koncercie Vespy w tamtym roku i za dużo "alternatywy" nie spotkałem [a z tego co pamiętam to prawie w ogóle], na pewno współczynnik tego typu dzieci był mniejszy niż na innych koncertach. ale to może Zielona Góra zawsze jest do tyłu, haha.

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

w tamtym roku jeszcze tak nie było, fakt, już w tym roku w szklarskiej i owszem, ale to w ogóle było jak festyn rodzinny, chociaż fakt, że na komety przyszło jeszcze więcej %^&$&%(^ ludzików i się bawili przy tragicznym lesławie i byli fajni alternatywni, buahahah

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

byłem na Vespie w niedzielę i wydawało mi się, że byłem jednym z młodszych w klubie, więc co do popularności wśród "alternatywy" to się na pewno nie zgodzę, a szczególnie w przypadku Zielonej Góry. i właśnie było tak jak mówisz, że było kiedyś na koncertach - ludzi dość mało [może z 15-20 osób], ale prawie nikt nie siedział, wszyscy się bawili. Zdecydowanie dobrze było.

a co do The Specials to nawet trochę ich dzisiaj posłuchałem w końcu i zdecydowanie dają rady. momentami przypominają The Clash z "London Calling" [czy raczej to The Clash przypomina ich].

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

the clash i specials to raczej inne gatunki muzyczne :mrgreen: tzn chyba wiem, o co ci chodzi, ale ja bym ich nie porównywała :wink:

ja muszę się na vespę z tą nową płytą wybrać gdzieś, bo we wrocławiu nie wyszło
nie wiem jak jest w zielonej górze ogólnie, niedlugo będe musiala i tak tam pojechac, jak będzie grało coś ciekawego najlepiej, więc się obczai ludzi :lol: (ale nie gra nic ciekawgeo chyba, skambomambo to za późno, moze rahim? :P )

i trochę musisz przesadzać z liczba ludzi na koncercie, bo to niemożliwe, że 15-20 :wink:

Odpowiedz do tematu