Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrocic uwage kupujac uzywany akordeon ?
Autor Wiadomość
Tomek14 

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   Na co zwrocic uwage kupujac uzywany akordeon ?

Witam !

Przymierzam sie do kupna uzywanrgo akordeonu. Kupujac uzywany akordeon zagladacie do srodka ? np sprawdzic glodnice czy nie pekniete.

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   

Jeżeli wlaściciel pozwoli,to trzeba zajrzeć.Chyba,ze ma coś do ukrycia. Ja zwykle kupuję na aukcjach,więc tylko prosze o zagranie przez telefon.Wiem,że to nie wystarcza,ale to i tak lepiej,niż kupić całkiem w ciemno.Zresztą , akordeon wystarczy wziąć w ręce i nawet nie trzeba zaglądać,jak się wie o co chodzi. Można usłyszeć i wyczuć,co jest do roboty.

Ewka84 

Pomogła: 22 razy
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013   

Dzidek, a powiedz wybierasz wysyłkę pocztą czy kurierem? Pytam, bo podobno poczta mniej rzuca paczkami. Przeraża mnie wizja wysyłki tak delikatnego instrumentu jak akordeon.

dzidek65 
HELP USER
organista

Pocztą,bo raz kurier przywiózł mi Hohnera z pękniętą skrzynką. Tylko pocztą kosztuje sporo. Ale trzeba zapłacić za ,,ostrożnie,, i paczką wartościową,ileś tam od kolejnego 50 zł. Ale warto i nie potluką wtedy.

Ewka84 

Pomogła: 22 razy

Ewka84 napisał/a:
Dzidek, a powiedz wybierasz wysyłkę pocztą czy kurierem? Pytam, bo podobno poczta mniej rzuca paczkami.

dzidek65 napisał/a:
Pocztą,bo raz kurier przywiózł mi Hohnera z pękniętą skrzynką.

Czyli to prawda.

Jest jeszcze opcja z "przesyłką konduktorską". Trochę wymaga to zaangażowania, ale chyba to najbezpieczniejszy sposób wysyłki.

Paczkę zanosi się do kierownika pociągu na danej trasie (bezpośrednio do pociągu przed jego odjazdem). Kosztuje to 30 zł (lub 60 zł jeżeli paczka przekracza ustalony wymiar) niezależnie od odległości. Odbiorca odbiera paczkę też od tego samego kierownika pociągu u siebie na stacji (bezpośrednio z pociągu po jego przyjeździe).

Przesyłka nie jest tułana po magazynach, ani przekładana (czyt. przerzucana) z pojazdu do pojazdu tylko jedzie jednym konkretnym pociągiem i jest w trasie tylko tyle godzin ile jedzie dany pociąg.

Odpowiedz do tematu