Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka improwizacji - Lublin, okolice
Autor Wiadomość
karol8 

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   Nauka improwizacji - Lublin, okolice

Witam, potrzebuje osoby z Lublina lub okolic, która wgłębiłaby mnie trochę w tajniki improwizacji/jazzu/bluesa. Gram na akordeonie klawiszowym. Proszę pisać w tym temacie. Pozdrawiam. :wink:

scandalli 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Zależy co masz na myśli pod slowem "Nauczy improwizacji" gdyż improwizacja tak naprawde wybiega od nas samych. By dobrze to robić trzeba poprostu to czuć, trzeba też być dobrym technicznie... gamy, pasaże, przebiegi... Cwicz narazie takie rzeczy. Z upływem czasu jak nabierzesz automatycznie świadomości to same Ci będą pomysły chodzić po głowie.. co zmienic... jak to zrobic. Jak sie bawić tą muzyką. Improwizacja to nie latwa sztuka..

Wiec nie wiem czy jest sens szukać kogoś takiego. Pewnie ktoś sie może i znajdzie... ale ja bym zaczął od indywidualnego rozwoju technicznego i nabierania świadomości. Trzeba też przegrać konkretną dużą literaturę. Wtedy taka improwizacja może już sama wychodzić z nas. Możesz sie oczywiście wyuczyć jakiejś partii... ale nie o to w tym chodzi. Ta sztuka polega na tym byś kreował swój indywidualny obraz muzyką.

Pozdrawiam Serdecznie / S

karol8 

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Masz rację. Poczekam jeszcze trochę.

ARO 

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Same dobre technicznie nie wystarczy. To bardziej skomplikowana sprawa. Trzeba wiedzieć jak budować napięcie, ogrywać akordy i tak dalej. Napisz do mnie na prv to podeśle Ci trochę ćwiczeń. Pzdr.

Odpowiedz do tematu