Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Weltmeister - naprawa głosów
Autor Wiadomość
6frans6 

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012   Weltmeister - naprawa głosów

Witam ponownie! Otóż w moim acc głosy na basach ; f , d, a są ?uszkodzone? Nie wiem czy to dobre słowo aby to opisać . Głosy d i f brzęczą, natomiast a przepuszcza powietrze. Prosił bym o pomoc co w związku z tym zrobić, czy da radę zreperować to w warunkach domowych? byłbym skory do tej opcji , ponieważ nie znam żadnego mechanika z mojej okolicy .

Drugą sprawą są głosy na prawej stronie . Te mankamenty słychać na załączonym filmiku : http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Jak już pisałem chciałbym zreperować to sam . Tylko pytanie czy dam radę? Ano mam trochę pojęcia o sprawach technicznych . Aczkolwiek prosiłbym o dokładne opisanie krok po kroku co zrobić. Najstraszniejszą sprawą wydaje mi się oddzielenie miecha , i ponowne uszczelnienie go ,czy obecna uszczelka po założeniu ponownym będzie dalej spełniać swoją rolę?

Proszę o pomoc . Pozdrawiam

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012   

Witaj, 6frans6. W twoim akordeonie chyba puszcza wosk. Tak to słychać w klawiszach.A jezeli puszcza,to w całym,w basach też.rozdzielaj miech smiało. wyjmij te sztyfty(gwożdziki) najpierw po jednej stronie miecha.Zobacz,jak leżą głosnice,nawet zapisz kolejność,żebyś tak samo włożył. Zobacz,czy nie leżą jakieś głosy luzem w miechu w fałdkach,czy w skrzynce.Musisz wyjąć każdą głosnicę,zobaczyć,czy głosy nie odstają od drewna.Albo dmuchaj w te dziurki i wciągaj powietrze,sprawdzając na słuch,czy głos jest taki sam.Jeżeli charczy,to nie przylega dobrze skórka.Jeżeli tak słychać,jak u ciebie w klawiszach,to znaczy,że wosk puścił i nie trzyma głosów. Można poprawić przyczepność lutownicą,ale to nie na długa metę.Pewnie akordeon stał za blisko kaloryfera,albo wosk pęka ze starości. Trzeba zawieżć do stroiciela.Musi zdjąć głosy i wosk,wszystko wyczyścić i zalać od nowa.Uszczelka micha nie popsuje się. Jeżeli trzymała kompresję,to nic jej nie będzie. A można wiedzieć,skąd jesteś?

cinszcz 

Jeśli chodzi o uszczelkę miecha to jej nie uszkodzisz, bez obawy. Natomiast po odsłuchaniu filmiku mam wątpliwości abyś to naprawił w warunkach domowych. Przeczytaj sobie to http://www.forum.akordeon...topic.php?t=636

6frans6 

Jestem z okolic Ostrołęki a konkretnie Goworowo . Więc muszę rozejrzeć się za mechanikiem. Jeżeli miałby pan namiary na jakiegoś fachowca z mojej okolicy to chętnie poproszę .

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Skontaktuj się z forumowiczem aro7777 (wisi na "Muzyka biesiadna i ludowa" - kurpiowskie klimaty). On jest z Łomży. Robił gzieś w okolicy swój acc. Może Ci pomoże.
Lajkonix

Odpowiedz do tematu