Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno nowego akordeonu
Autor Wiadomość
buc74 
Jaro

Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   Kupno nowego akordeonu

Witam forumowiczów.
Jestem tu nowy, a ośmiełam się zadać pytanie w czimś imieniu.
Chcę kupić nowy akordeon. Cena do 7 tys. zł, 96 basów.
Z tego co się orientowałem w cenach , w grę wchodzą trzy modele:
-hohner amica IV -cena 6500 zł
-walther corsar -cena 5300 zł
-weltmeister opal -cena 6900 zł
Uprzedzając odpowiedzi typu:lepiej kupić używkę z wyższej półki, albo większy :
-akordeon musi być nowy z fakturą (wymagania sponsora)
-instrument będzie głównie wykorzystywany do akompaniamentu dla chóru-również w plenerze i różnych warunkach pogodowych
-musi być 96 basowy- "grajek" ma swoje lata i 120 już za ciężka
W naszej okolicy (Wrocław, Ostrów Wlkp, Kalisz) akordeony można kupić tylko na zamówienie z katalogu, nie można sprawdzić w sklepie, pograć , porównać dźwięku czy wykonania.
Dlatego pytanie do szanownych forumowiczów- czy ktoś miał okazję porównać te sprzęty, pograć na nich. Który z nich wybrać?
Z góry dziękuję z pomoc.

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

Z tych? To najlepiej żaden są to chińskie wyroby o bardzo niskiej jakości wykonania i użytych materiałów, bo żeby w dzisiejszych czasach kupić dobry nowy akordeon trzeba wydać około 25 tyś złoty. Także trzeba pogadać ze sponsorem żeby albo dołożył więcej, albo dopuścił także używane akordeony.

doniec 
Główny Administrator Portalu

Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

ale musi być koniecznie faktura na nowy akordeon czy wymagana jest po prostu faktura? są sprzedajacy, którzy mogą wystawić fakturę za używany instrument.

buc74 
Jaro

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Niestety musi to być nowy akordeon. A sponsor nawet te 7 tys z wielkim bólem serca chce wydać. Wiem, że za te pieniądze nie kupi się czegoś dobrego, raczej myślałem o przeciętnym akordeonie- zespół jest amatorski, nie jeździ na jakieś ogólnopolskie koncerty, raczej gmina , powiat, więc sprzęt nie musi być rewelacyjny. O hohnerze i waltherze wyczytałem na forum, że to chińszczyzna, a weltmeister też? W inernecie posłuchałem brzmień tych akordeonów, nie podobała mi się barwa walthera, ale wiadomo jek to z filmami w necie. Dużo zależy o jakości nagrania, no i głośniki w komopie to też nie do słuchania muzyki

dzidek65 
HELP USER
organista

To lepiej niech ten Sponsor da sobie wytłumaczyć,ze lepiej wydac 7000 zł na uzywany i kupic go np.od stroiciela z gwarancja stroju, ale bez faktury.Bo 7000 drogą nie chodzi. A wydać tyle na Chinczyka szkoda.

buc74 
Jaro

Po raz trzeci i ostatni- akordeon musi być nowy i z fakturą vat.
Czyli nieważne , którego się kupi , wszystkie są tak samo beznadziejne , tylko mają inne nazwy?
No cóż , dzięki za odpowiedzi, po prostu kupię tego , który jest najbliżej, o ile sponsor nie wycofa się zupełnie :cry:

miras 

To moze ten weltmeister opal?niech sie wypowiedza Ci co mają stycznosc z najnowszymi modelami welta.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Drogi Bucu,
Bierz Opala. 96 basów 6.640 PLN. Bo Ci sponsor ucieknie.
Jeśli grajek jest leciwy to mu wystarczy. Przecież nie będzie koncertował w Carnegi Hall.
Lajkonix

PS. Ostatecznie, będziesz go mógł za rok sprzedać za 5.000 PLN, dołożysz swoje 5.000 PLN, i za dychę to już możesz spokojnie kupić używanego P. Sporani u Ja$'a. I w ten sposób będziesz miał piękny instrument za swoje jedyne 5k PLN. Interes doskonały! A przecież po roku to sponsor może Ci nafikać na wieko od trumny, nie?

------------------------------------------------------------------
Kolego lajkonix, źle odmieniasz loginy.
Skargi ze strony użytkowników mogą skutkować
ostrzeżeniem dla Ciebie za obrażanie.

Administrator
------------------------------------------------------------------

miras 

lajkonix po co ten komentarz na koniec?A upominałem Cie

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Ja bym tak zrobił. Ty byś nie wpadł na ten pomysł?
L.

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2012 ]
Drogi Bucu,
Tylko uważaj, bo Opal ma nieco węższe klawisze, i grajkowi może to nie odpowiadać.
Topas - kolejny w drabince Weltów ma normalne klawisze ale już 4 chóry (może być z mussette lub bez), zatem będzie droższy.
Lajkonix

cinszcz 

Ja gram na waltherze corsar juz 4lata i jestem zadowolony. Jest to acc 4 chórowy 96bas i na imprezki ludowe w zupełnosci się nadaje. Mozesz posłuchać sobie brzmienia na moim profilu YT.

doniec 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

a może nowe czeskie delicje? moze warto zorientować sie w tym temacie.

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

O,może lepsze,niż chińskie. A niemiecki Pilzweger? kiedyś pisałem o nim na Forum.Nie wiem tylko ile kosztuje.

guralband 

Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

Nie orientuję się tak w cenach jak Wy drodzy koledzy ale zamiast chińskiego Hohnera czy Walthera wziąłbym niemieckiego Opala a może by poszukać niemieckiego ? Royala

buc74 
Jaro

Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

Żeby nie było problemów z odmianą loginu, dodałem podpis Jaro i tak się można do mnie zwracać.
Grajek (mój ojciec, ale w necie jest mało lotny , więc piszę za niego) w tej chwili gra na swoim kończącym się , 50 letnim weltmeistrze. Wydaje mi się , że w nim też są trochę węższe klawisze, więc z tym nie byłoby problemu. A ten opal jest robiony w Niemczech, bo nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi?
Znalazłem jeszcze w necie welmeister topas ale z trzema chórami mieszczący się w limicie. Czy on jest lepszy od opala?
Lajkonix- ojciec jest już emerytem i nie będzie chyba inwestował swoich 5 tys w lepszy instrument. Chyba , że ja przesiądę się na acc. W wieku 6 lat trochę ćwiczyłem na tym welcie, ale był wtedy za duży dla mnie i spasowałem.
Cinszcz- właśnie słuchaliśmy walthera na YT i nie bardzo podobała nam się jego barwa. Ale to może wina jakości nagrań albo zniekształcenia przez głośniki w kompie.
A co do innych marek proponowanych przez forumowiczów- tak jak pisałem w sklepach do których dotarłem proponowali mi tylko te trzy acc do 7 tysiaków.I to na zamówienie.A przez internet boję się zamawiać, bo można go sprawdzić dopiero po zapłaceniu, a w sklepie jednak przed.
A może ktoś zna dobry sklep muzyczny, w którym mają na stanie akordeony w okolicach Kalisza, Ostrowa wlkp , Wrocławia, Kępna, Kluczborka?
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Poszukałem jeszcze w internecie- a co powiecie o czymś takim? W opisie piszą, że robiony we Włoszech
http://muzyczny.pl/131412...22892b546ceaefd
Natomiast co do Delicji czy Pilzwegera nie mogę w ogóle znaleźć jakichkolwiek informacji. Czy to jest w ogóle w Polsce oferowane?

Odpowiedz do tematu