Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o porady.
Autor Wiadomość
Bell 

Wysłany: Pią 08 Kwi, 2011   Proszę o porady.

Witam!

Przedstawiłam się już,więc należałoby przejść do rzeczy.

Od długiego już czasu nastawiam się na naukę gry na akordeonie. Ale oczywiście od czegoś trzeba zacząć.
Jestem właśnie w trakcie szukania nauczyciela. W następnym tygodniu idę do szkoły muzycznej dowiedzieć się czy jest możliwość lekcji prywatnych,nie wiem jednak czy znajdę tu kogokolwiek,mieszkam w dość małej miejscowości jaką jest Mrągowo.

Ale nie o tym rzecz. Nie gram na żadnym instrumencie. Chciałam prosić was,o pomoc w doborze akordeonu. Czym powinnam kierować się,wybierając instrument właściwy dla siebie.

Mam 17 lat,177 cm wzrostu. Nie potrafię grać,ale dość szybko się uczę. Jedyny akordeon na jakim grałam to 16 basowy,rozstrojony i nieszczelny akordeon znaleziony w garderobie dziadków. Fakt,że po paru godzinach nauczyłam się pierwszego utworu,niestety na klawiszach,za basy sie na razie sama nie łapię.
Ilu basowy akordeon będzie najlepszy na początek?
No i to nurtujące mnie pytanie...
Jako że bardzo chcę się nauczyć grać na akordeonie guzikowym,nie wiem,czy powinnam najpierw wziąć się za akordeon klawiszowy czy od razu za guzikowy? Co będzie efektywniejsze? To również zależy w dużej mierze od tego,czy ktoś w Mrągowie uczy gry na takim akordeonie,ale to się dopiero okaże.

Więc moi mili,z całego serca was proszę,doradźcie jaki akordeon byłby dla mnie odpowiedni.

Nie chcę wydawać na pierwszy ogień 1000zł...
Raczej szukam czegoś używanego, w granicach 400-600zł
Wiem,że to niewiele. Jednak jedynym moim dochodem jest sprzedaż rysunków,co też zdarza się sporadycznie.A mam na utrzymaniu jeszcze konia,fretkę,w połowie siebie i przyszły kurs gry,więc nie mogę sobie pozwolić na zbyt duży wydatek.Z czasem zapewne zakupię coś z lepszej półki,na razie jednak muszę zadowolić się tylko takim budżetem.

Miałam w sumie parę instrumentów na oku. Akordeony klawiszowe bo nie mogłam znaleźć nic guzikowego w przystępnej dla mnie cenie. jednak są dosć duże,bo 120 basowe,i nie wiem czy to nie będzie za duży instrument jak na początek.

To pierwszy z nich. Wiem,że będzie trzeba oddać go do naprawy. Moglibyście mi powiedzieć orientacyjnie,ile mogłaby wynieść naprawa jeśli chodzi o guziki basów?
http://allegro.pl/akordeo...1542718534.html

I następny:
http://allegro.pl/akordeo...1540089180.html

Z góry dziękuję za uwagę i ew. pomoc

Pozdrawiam Serdecznie
Daria

kotlesik 
ludowiec

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

Wydaje mi się, że powinnaś zakupić akordeon 120 basowy. Jesteś wysoką dziewczyną więc tym bardziej. Na początek proponowałbym Ci akordeon z rodziny Weltmeistrów. Solidne wykonane i przy odrobinie szczęścia można znaleźć za niewielką cenę. W początkowej fazie nauki w zupełności wystarczy. Raczej odradzam zakupu sprzętu który jest do remontu. Wierz mi - często w takich przypadkach koszt naprawy przewyższa wartość akordeonu. Zwłaszcza jeżeli chodzi o acc z "niższej" półki. Poszukaj może Weltmeistra z serii Stella, Serino itp lub poczekaj na inne opinie forumowiczów.

Życzę wytrwałości w nauce:)
Pozdrawiam

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Ja pochodzę z Okolic Mrągowa dokładnie Biskupiec. Chodzę do szkoły muzycznej w Mrągowie i moja nauczycielka uczy też prywatnie, lekcje odbywają się w szkole. Musisz tylko iść porozmawiać. Chciałbyś się uczyć na guzikowym to raczej będzie problem bo, moja Nauczycielka nie uczy na guzikach(czego bardzo żałuję).
Co do akordeonu, To Stella 120 lub Serino 120 na początek będzie idealna. Albo też możesz wypożyczyć z naszej szkoły Weltmeistra S4 to już akordeon z dużo wyższej półki od tam dwójki. Liczę, że szybko przystąpisz w nasze szeregi akordeonistów. Pozdrawiam! :grin:

doniec 
Główny Administrator Portalu

niestety akordeony guzikowe są bardzo drogie, za 400 zł nie kupisz guzikówki. więc na razie zostaje Ci tylko klawisz. poza tym dla kogoś, kto uczy się dla przyjemności grać klawisze naprawdę będą lepsze.

Bell 

Tak też zrobię. Jak się okazuje i tak pani która uczy w moim mieście uczy tylko gry na akordeonie klawiszowym,wiec jak na razie guzikowy odpada. Ale kiedyś sie na pewno za niego wezmę :grin:

Czatuję na Weltmeistra Stelle 120. za 750zł. Może go wezmę.

Dziękuję wszystkim bardzo za porady,nie spodziewałam się tak szybkiej pomocy :grin:

Pozdrawiam Serdecznie

[ Dodano: Czw 21 Kwi, 2011 ]
Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałam podzieli sie z wami wrażeniami po pierwszym dniu gry.
Byłam wczoraj na swojej drugiej lekcji,a właściwie pierwszej "poważnej"

Odpytanie z nut,budowy,zastosowania i techniki przeszłam bardzo dobrze (oczywiście tylko z podstaw które laik taki jak ja powinien znac) i przeszlismy do gry.

I muszę wam powiedziec,że coraz bardziej podoba mi sie ten instrument,ma w sobie to coś niezwykłego.

Jestem takze nieco zaskoczona tym co usłyszałam od pani która mnie uczy.
Ponieważ owa pani nie chciała mi wierzyc że pierwszy raz w życiu miałam w rękach akordeon,bo jak to powiedziała,gram ( a raczej brzdąkam) z taką łatwoscią,jakbym obcowała z tym instrumentem przynajmniej miesiąc...
I jak to powiedziała ,,jestem jakby stworzona do akordeonu) :oops:
:mrgreen:

A ja sie cieszę,i to bardzo :)
Utrwalam sobie cały czas podstawy,chocby układ nut na ppięciolini.
Wiem,wiem... niby banał ale jednak dla kogoś kto nigdy nie miał z tym stycznosci nie jest to wcale takie "hop siup" :roll:

Wczoraj również przywiozłam wypożyczony ze szkoły akordeon. Weltmeister S4 120b.
I uczę sie... zobaczymy co będzie dalej :roll:

Pozdrawiam :)

Odpowiedz do tematu