Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Repertuar na konkursy
Autor Wiadomość
Lotos 
Accordion4Life

Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

fuga a mol jest najbardziej masakryczna :twisted: :twisted:

f mol też, no i sonata nr 2 czesc pierwsza :D nigdy jeszcze nie slyszalem nikogo kto to dobrze zagral. na konkursach nie widzialach nikogo z dwojka powyzej 5.1. to jest za trudne na poczatek IIst. to jest na DYPLOM (mowa rzecz jasna o PERFEKCYJNYM wykonaniu)

miras 
Główny Administrator Portalu

No to chyba kosmite musialbyc posluchac jak gra na konkursie bo nieczesto zdarza sie zeby ktos na konkursie wypieprzyl program perfekcyjnie.

Lotos 
Accordion4Life

Fakt, nieczęsto ale się zdarza- pamiętaj ;)
Jak pan Głowacki w Przemyślu, ale był drugi... PERFEKCYJNIE! NA 6.00. Pięknie, nic dodać, nic ująć. Dziwna decyzja jutry, ale trzeba uszanować.

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Przecież zagrać perfekcyjnie to niekoniecznie po prostu bezbłędnie wygrać dźwięki. Ktoś kto nie zagra wszystkich dźwięków, parę razy mu się palech omsknie, a GRA a nie ODGRYWA program, jest bliżej perfekcji wykonania niż ktoś kto wszystkie dźwięki zagra, ale muzyki tam nie ma za wiele (moim osobistym przykładem takiego grania jest Dmitriev)

areksanderr 

Wysłany: Śro 23 Gru, 2009   

Cytat:
chyba początek II st. wiec ten kawałek ...

Ustalmy coś bo chyba muszę dodać że jestem w V klasie II stopnia, nie żaden początek. Szukam utworu współczesnego który coś tam osiąga na konkursach. Można nad nim dłużej posiedzieć i fajnie się go gra. Nie interesują mnie jakieś porąbane kawałki typu: S. Gubaidulina - Et expecto I część. Nie dla mnie. Coś zwartego, bardziej melodyjnego jak 332.

Jeżeli chodzi o tego Bacha to cis dur cis dur'em trudno rozczytać, ale gra się przyjemnie. Rok temu grałem oragonwą fugę h moll i myślę, że było trudniej. Co do Jaśkiewicza też podobnie. Więc co polecacie jeszcze na współczechę? Suita Karpacka, Bułgarska? Co teraz się głównie gra na tych konkursach? Zakładam, że na pewno jeździcie i jakieś osiągi już macie. Dlatego proszę o jakieś repertuarowe neawsy:D

Przed chwilą znalazłem to dodam: http://www.youtube.com/watch?v=Y670lccH3fs Myronchuk, jakaś sonata. Nawet Dobre:D Są do tego nuty?

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Aaaa no to zmienia postać rzeczy... Ktoś walnął że jesteś z początku II stopnia i myślałem że jest zorienowany a nie że to przypuszczenia. Enyłej, wracając więc do tematu. Szczerze powiedziawszy na konkursie dobrze jest zagrać coś czego się właśnie NIE grywa na konkursach. Dlaczego? Ano dlatego że jeżeli od kilku lat co roku na kilku konkursach to samo jury (lub jego część) musi słuchać wciąż tych samych numerów, to znają już wszystkie dźwięki na pamięć jak i również milion interpretacji i jeżeli nie zaskoczysz ich czymś nowym to raczej kawałek nie będzie oceniony jako jakiś innowatorski, świetnie wykonany itd itp. Więc szukaj kawałków raczej mniej znanych, nowych. Co mogę Ci polecić ze współczechy, ale takiej "fajnej"? Preludium i Toccatę Derbienki, jegoż Toccatę (to dwa różne kawałki), wspomniane przez Ciebie 3-3-2, dalej z kobylastych sonat - ograna już, ale ciekawa bardzo Sonata nr 2 Siemionowa, jegoż Kaprys 1 i 2, dość nowy kawałek "Proroczy Sen" - z 2001; Zołotariewa wszelkie Sonaty, Partity, Rondo Capriccioso... Jest tego naprawdę duuuuużo...

Lotos 
Accordion4Life

ale jakiego utowru brakuje Ci?
dedukuje z wszystkich wypowiedzi że dowolnego? bo dawna masz, cykliczny raczej tez...

areksanderr 

Wielkie dzięki za podesłane tytuły. Pozdr.

Szukam jakiegoś nowego kawałka ze współczechy. 332 jest w porządku, ale w razie czego podmienić na coś bardziej ambitnego:D No i tak ogólnie na przyszłość coś rozczytać.

Lotos 
Accordion4Life

Wysłany: Pią 25 Gru, 2009   

no 332 wymiata ;)
ale musisz wiedziec ze to TRUUUUUDNY kawalek.

areksanderr 

ta ostatnio grałem go na egzaminie i w porządku; czy ja wiem.... fajnie brzmi, fajnie go się gra.:D za dużo szybkich przebiegów w nim nie ma, duża rola miecha:D Szukam czegoś bardziej technicznego.

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Trudność 3-3-2 polega na utrzymaniu pulsu i akcentó (3-3-2). Nie jest to taki prosty kawałek...

Lotos 
Accordion4Life

tak i te pozniej rowne przebiegi szybkie w pulsie ...
ludziom sie wydaje ze to prosty utworek- ale jednak, Precz naprawde sie nudzil go piszac ;P

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Lotos napisał/a:
najbliższe spotkania to Mława...
potem chyba coś o Krzanowskim, nie pamiętam.

o, czyżby chodziło Ci o konkurs w Krośnie Odrz.? jeśli tak to mnie tam na 100% możecie się spodziewać.

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

bardizej chyba o Czechowice-Dziedzice chodzi..

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

możliwe, u nas to jest bardziej regionalna sprawa, ale też poświęcona Krzanowskiemu.

Odpowiedz do tematu