Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ruski styl gry
Autor Wiadomość
miras 
Główny Administrator Portalu

Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

Rosjanie moze nie maja takiej "oglady muzycznej" co nie powoduje ze sa gorsi u nich na pierwszym miescu jest tempo i precyzja. Nie czyni ich to gorszymi muzykami.Tez chcialbym wypierdzielac utwor w tempie 200 przy podziale na 16stki.

doniec 

Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

no opinie mają świetnych techników przede wszystkim wg mnie

Admin 
Honorowy Administrator

Wysłany: Pią 27 Lis, 2009   

hmm ja też powiem szczerze pierwszy raz słyszę, żeby muzyka rosyjska, akordoeniści byli powszechnie uważani za słabych itp. Mówienie, że Rosja jest mało muzyczna jest błędem, gdyż nasze, polskie wyczucie muzyki w porównaniu z ich melodyjnościa to jak porównanie Piginiego do mniej więcej Delicji :) . Rosja to przede wszystkim kraj śpiewny. Dlaczego u nich jest tak rozpowszechniony akordeon, zespoły takie jak np Bayan MIX są możliwe do posłuchania na największych imprezach? Bo tam nie oszczędza się na rozwoju kultury, muzyki. To tylko u nas jest zaścianek muzyczny, który woli promować gwiazdy śpiewające z playbacka niż prawdziwą muzykę. Ja osobiście jestem przeciwnikiem zmieniania stereotypu akordeonu przedstawiając go jako instrument tylko klasyczny. Niech gra i chałture, disco polo, ludowizne ale przede wszystkim poprawnie i ,,inaczej". Nie wiem czemu, ale wolę słuchać rosyjskiej biesiady, ludowizny niż niekiedy polskiej. Przypomina mi się sytuacja, która opisywałem na anszym starym forum. Grałem w I stopniu taki utwór rosyjski- pełne pudełeczko. O dziwo za pierwszym razem zagrałem go bez praktycznie żadnej większej technicznej pomyłki. Profesor spojrzał się i mówi- zagrałeś to po polsku, zagraj to po rosyjsku. Pamiętam, że musiałem naprawdę nasłuchać się sporo muzyki rosyjskiej zanim załapałem o co chodzi, wyczucie takiego klimatu, charakterystyka basowania to jest coś nad czym wielu akordeonistów musi pracować. Tak jak PETROV powiedział, ja tez chciałbym grać jak przeciętny uczeń szkoły rosyjskiej, choć ja już nie gram. No chyba, że rozmawiamy o gustach- jeżeli komuś muzyka taka się nie podoba to się go nie przekona. Podobnie możemy pogawędzić o muzyce cygańskiej ale to już w innym temacie.

P.S
Gdyby muzyka rosyjska a co za tym idzie akordoeniści byli tacy słabi, to po co w I stopniu praktycznie 75% granych utworów to właśnie ich muzyka. Fakt, niektórzy akordoeniści przeceniają swój narodowy styl ale to się wszędzie dzieje- w Polsce, Rosji, Francji etc.

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

to, ze maja swietna technike to kazdy chyba na swiecie wie, ale ja chciałem zwrócic uwage z opinią, która jakis czas temu krązyła na zachodzie, niekoniecznie w Polsce, ale na zachodzie tak. ruskom zarzucano zbytnie nastawienie sie na technike i zapominanie o muzyce. i to nie jest moja opinia, ale włąsnie muzyków zachodnich i tych, którzy tam przebywali i koncertowali.

pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

mi się zawsze wydawało, że własnie rosyjska muzyka (i nietylko muzyka, bo wszystko) jest bardzo naładowana emocjami i uczuciami :roll: wzruszająca itp.

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

aras_ak napisał/a:
to nie jest moja opinia, ale włąsnie muzyków zachodnich i tych, którzy tam przebywali i koncertowali.

Konkrety!!! Proszę!!!

aras_ak 
Klub Forumowicza

Ty też takowych nie podałes ;P a ode mnie jakich oczekujez?? to Ci podam :D

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

ale to ty postawiłeś aras tezę, jakoby powszechnie krążyła opinia o tym, że ruscy nie grają fajnie, więc ty powinieneś pierwszy podac jakieś argumenty

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

P.E.T.R.O.V. napisał/a:
Moim argumentem na początek niech będzie to że nie masz argumentów na postawiona teze - co ją z góry przekreśla. Innym moim argumentem niech będzie to że Ruski są wg wielu najlepsi, są autorytetami w zakresie zarówno kompozycji jak i wykonawstwa muzyki akordeonowej, co jest chyba bezdyskusyjne i oczywiste. Tak twierdzi wielu pedagogów, profesorów i studentów, co wynikało w wielu luźnych z nimi rozmowach - wię niech nikt się nie dziwi że nie podam czasu ani miejsca.

Nie podałem?

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Śro 02 Gru, 2009   

P.E.T.R.O.V. napisał/a:
Tak twierdzi wielu pedagogów, profesorów i studentów, co wynikało w wielu luźnych z nimi rozmowach - wię niech nikt się nie dziwi że nie podam czasu ani miejsca.

to jest taki sam argumetn jak i mój :) wiec nie rozumiem Twojego zdziwienia :)

miras 

Nie ma sensu ta rozmowa.

aras_ak 
Klub Forumowicza

no temat nie potoczył sie zgodnie z jego załozeniem, ale cóz...

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

aras, ty w ogóle nie odpowiadasz na to, co P.E.T.R.O.V napisał :roll:

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

no jak to nie?? opisałem mu to co miałem do napisania i czekam na to co on chce jeszcze wiedziec ;)

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

chodzi o ustosunkowanie się do tego, ze jako rozpoczynający dyskusję i stawiający tezę, powinieneś ją uargumentować, bo każdy jest raczej zdziwiony tym co piszesz, a ty wyskakujesz, ze inni nie dali agumentów

bo jak dyskutowac, jak nie pojawiają się żadne argumenty? podaj jakies konkretne, to reszta bedzie mogła na nie odpowiedzieć - na tym polega dyskusja

Odpowiedz do tematu