Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: doniec
Sob 05 Lut, 2011
Najlepszy akordeon

Jaka marka akordeonu jest wg was najlepsza?
Weltmeister
27%
 27%  [ 36 ]
Hohner
13%
 13%  [ 17 ]
Zero Sette
4%
 4%  [ 6 ]
Pigini
17%
 17%  [ 23 ]
Bugari
20%
 20%  [ 26 ]
Borsini
5%
 5%  [ 7 ]
Fantini
0%
 0%  [ 1 ]
Scandalli
5%
 5%  [ 7 ]
Jupiter
2%
 2%  [ 3 ]
Excelsior
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 129

Autor Wiadomość
P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Maj, 2009   

aqustic napisał/a:

Piszecie o markach akordeonu, a nie o najlepszym akordeonie.

A przeczytał PYTANIE do ankiety? :wink: niemniej cala reszta sie zgadza. Ja i szkola kupilismy tego samego Bugariego Activie, tego samego dnia, w tym samym miejscu. I na moim gra mi sie lepiej :)

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

aqustic napisał/a:
Witam!
Pozwolicie ze sie wtrace?

po to jest owe forum,żeby się wtrącać. :roll:

aqustic napisał/a:

Piszecie o markach akordeonu, a nie o najlepszym akordeonie.
Zapewniam was, ze najlepszy akordeon to taki, ktory jest czuly, glosny, miekka klawiatura, wygodny do grania, pasujacy do reki i dana osoba ma sie dobrze czuc grajac na nim, nie zwazajac na marke .
Postawicie 10 akordeonow Pigini w rzedzie i na kazdym z nich po kolei zagracie, to i tak kazdy bedzie gral inaczej, jeden bedzie gluchy , drugi bedzie glosniejszy, pisze tutaj o akordeonach nowych fabrycznie. Uwierzcie mi , ze akordeony wychodzace z fabryk tych samych marek swiatowej slawy, nie sa sobie rowne. Owszem zgadzam sie z wami co do marki, kto jaka woli, ale zanim cos kupicie przetestujcie kilka akordeonow jednej marki np Piginii , wtedy zauwazycie roznice, w glosnosci akordeonu i czulosci. Dopiero bedziecie mieli najlepsze rozeznanie , ktory z tych akordeonow wybrac. "Bo po kilku dniach okaze sie ze sasiada akordeon jest glosniejszy od waszego i slabszej marki"
Dziekuje

widać, że jesteś właścicielem jakiejś cyji Piginiego skoro tak je wspominasz.

póki co dla mnie najlepszym akordeonem.. jest/był właśnie Pigini convertor 55/b lecz wiadomo wszystko w przyrodzie się psuje..niestety potwierdza się zdanie,że Pigini od jakiegoś czasu idzie na ilość w produkowaniu swoich instrumentów. Convertor który wytrzymał ze mną najdłużej ma już bagatela 6 lat..i życzyłbym wszystkim, aby wasze cyje..zakupione u Piginiego po 6 latach tak się sprawowały. wiadomo..troszku rozstrojony jest..mechanika stała się głośna..ale nie ma wad typu 'wylatują mi guziki' 'miech przepuszcza'
kilka dni temu zamówiłem Bugariego activie..i widzę, to właśnie ta firma zaczyna wspinać się na szczyt..tylko ciekawe po jakim czasie (i oby nie!) powiemy, że kolejna firma partoli akordeony.
:wink:

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Powiem tak Michal... Zycze Tobie (jak i sobie) zeby nasze Bułgary wytrzymaly te studia :wink:

Boras249 
Boras249

Wysłany: Pon 25 Maj, 2009   

hahaha :D ej kogośchyba pogieło xd weltmeister na 1 miejscu xd żal :P haha

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

Boras249 napisał/a:
hahaha :D ej kogośchyba pogieło xd weltmeister na 1 miejscu xd żal :P haha

a według ciebie która firma powinna być na 1 miejscu..i dlaczego ? :roll:

doniec 
Główny Administrator Portalu

ja uważam, że to wcale nie żal, bo jestem ciekaw w jakim stanie będą te piginiaki czy bugari jak będą w wieku przeciętnego weltmeistra :P

Dawid 

Co do Pigini mam pewność moga tego nie przetrwać zwlaszcza te szkolne namacalny dowód moze byc Pigini u nas ma chyba 6 lat idealnie juz nie gra:( z Piginim jak z włoskimi samochodami a weltmaister to typowo niemiecka technologia jak mercedes ;)

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

Dawid napisał/a:
... z Piginim jak z włoskimi samochodami a weltmaister to typowo niemiecka technologia jak mercedes ;)

włoskie samochody nie odbiegają aż tak bardzo od niemieckich mój drogi :twisted:

d4v1d 

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

hmm no to co powiesz o fiacie? wiem że większość osób gdy mówi włoski samochód ma zapewne na myśli ferrari, Niemcy mają natomiast BMW, Audi i Mercedesy są to samochody ekskluzywne i naprawdę dobrze wykonane. Niemieckie wyroby są bardzo wytrzymałe, to właśnie Niemcy opracowali czołg Leopard 2 i jest to jeden z najlepszych czołgów na świecie (wiem niewiele ma to wspólnego z akordeonem). Grałem kiedyś na 30-letnim Weltmeisterze był to chyba Gigantilli IV, z zewnątrz nieźle skatowany ale grał dobrze. Akordeony Weltmeistera są numerem 1 w kategorii cena/jakość, a i tak nie odbiegają zbytnio droższym akordeonom konkurencyjnych firm pod względem jakości dźwięku czy komfortu gry.

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

włosi też konstuowali czołgi..może nie takie cudne jak niemieckie ale było ich wiele :D
P26/40
CV 29
Carro Armato Celere Sahariano
Fiat 3000
L3/33
L6/40
M11/39
M13/40
M15/42
P.43

tak tylko dla wyjaśnienia :D bo schodzimy na jakieś promilitarne tematy :D

d4v1d 

taa, ale zawsze przedmiot wykonany w Niemczech kojarzy się z niemiecką solidnością, Ci którzy mają więcej kasy będą wybierali pięknie grające akordeony marki Pigini, a Ci, których nie stać będą zapewne kupować Weltmeistery, które też potrafią ładnie grać, ale dłużej pożyją i bez wkładów finansowych będzie można wydobywać z nich dźwięk przez na prawdę dłuuuuugie lata :)

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

b3rd0l napisał/a:
taa, ale zawsze przedmiot wykonany w Niemczech kojarzy się z niemiecką solidnością, Ci którzy mają więcej kasy będą wybierali pięknie grające akordeony marki Pigini, a Ci, których nie stać będą zapewne kupować Weltmeistery, które też potrafią ładnie grać, ale dłużej pożyją i bez wkładów finansowych będzie można wydobywać z nich dźwięk przez na prawdę dłuuuuugie lata :)

stare modele piginiego,bugariego,borsiniego i scandalliego (w czasach świetności) też do dzisiaj prezentują się świetnie..dźwięk czysty, są solidne..więc na ten temat można polemizować.

i to nie jest od końca tak..jak to Dawid określił, że z cyjami to jak z samochodami.

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

b3rd0l napisał/a:
Ci którzy mają więcej kasy będą wybierali pięknie grające akordeony marki Pigini, a Ci, których nie stać będą zapewne kupować Weltmeistery, które też potrafią ładnie grać, ale dłużej pożyją i bez wkładów finansowych będzie można wydobywać z nich dźwięk przez na prawdę dłuuuuugie lata :)

Mala korekta... Pigini itp beda kupowali ci co chca skonczyc studia na akk bo tylko te znane=drogie marki robia instrumenty z pelnymi skalami, regestrami, lekka mechanika itd itp...

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

Radzieckie cyje są najsolidniejsze , a że 80-tki ich produkcji ważą po 12kg i gra na czymś takim jest średnio przyjemna to już inna sprawa - to tak względem solidności. Apropos weltmeistrów - to niższe modele szczególnie z tych nowszych wypustów wcale nie są tak solidne i nie brzmią też rewelacyjnie.Otwórz sobie nowszy egzemplarz "Stelli" to zobaczysz
tonę plastyku klawisze odlewane z plastyku łatwo ścierające się guziki , Podstawa klawiatury jest wytłoczona z blachy zajrzyj głębiej to zobaczysz głośnice z plastiku otwórz klapę basów to zobaczysz że mechanizmy basowe są też odlane z plastiku !.To samo można powiedzieć o nowszych Royal-ach !! Weltmeister robił różne instrumenty niektóre dosyć liche oprócz tego wiele naprawdę dobrych i niedrogich akordeonów oraz kilka wybitnie udanych ! Tak samo jest niemal z każdą inną firmą. Rosjanie też robili słabe cyje ale i takie "wypasione" też .Jedynie Polacy nie mieli po wojnie szczęścia do produkcji tego typu instrumentów bo ich akordeony nie są zbyt dobre pod każdym względem.

Michał76
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Sty, 2010   

Bugari remisuje z Pigini?

Odpowiedz do tematu