Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z basami
Autor Wiadomość
wojtek210696 

Wysłany: Pon 22 Sie, 2011   problem z basami

cześć jestem nowy i dopiero zaczynam grać mam pytanie co muszę zrobić z akordeonem bo 2 pary basów mi źle grają E i H

a dokładniej e em e7 i h hm i h7
tzn. że jak np. naciskam e to naraz mi sie wciskaja też em i e7 i hm i h7 i jak gram tote wszystkie basy naraz grają
pomocy

tygrys03 

Wysłany: Pon 22 Sie, 2011   

Sprawdź ustawienie drucików basowych. Na pewno, któryś wadzi o drugi. Zdejmij boczną pokrywę akordeonu i naciskaj bas E. Uważnie obserwuj jego drucik czy przypadkiem nie zawadza o inny. Ja miałem podobny problem, ale Dzidek obecny na forum mi pomógł. Pozdrawiam:)

slaw1494 

raczej chodzi o mechanikę basową. Tak jak kolega wyżej napisał druciki mechaniki basowej mogą o siebie zawadzać. Może stało się to przy jakimś upadku.

wojtek210696 

ok spróbuje

tygrys03 

Jakby coś nie tak to pisz

wojtek210696 

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011   

tak coś zawadza bo 5 basy obok siebie naraz się naciska

a i jeszcze teraz jeden wpadł całkowicie i gra cały czas jak ruszam miechem

wiecie co zrobić :neutral:

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011   

Jak wciskasz akord,nie bas podstawowy,powinny otwierac sie trzy klapki.Jezeli otwiera się więcej,coś przeskoczyło.Oddziel część basową,zdemontuj głosnice.Obejrzyj otwory po głosnicach wciskając basy podstawowe i zapisz ołówkiem nazwy koło otworów. Równolegle do nich masz takie same,np.obok C podstawowego masz wszystkie c w róznych głosnicach.Teraz wcisnij np.C durowe i powinny otworzyc sie klapki c,e,g. Wcisnij c-moll-klapki c,es,g otwarte.I tak wszystkie basy,aż znajdziesz.musisz tylko znać,jakie 3 dżwieki wchodza w skład akordu.Jęzeli otwiera sie klapka 4,czy piata niepotrzebnie,to własnie ten bład.obejrzyj jak działaja drtuty tych właściwych i porównaj z tymi,które graja niepotrzebnie.Nieraz trzeba na siłę przełozyć jeden drut,czy dwa i wszystko gra. napisz,jak sprawdzisz.Jezeli guzik wpadł,to może podprostój drut od niego.A jaki to akordeon? Halo,jaktam te basy? Doszedłes końca?

gisser 
Gisser

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2017   

Witam.Interesuje mnie ten temat. Otóż do kolekcji swoich akordeonów zakupiłem Aidę 3. Niestety podczas transportu została uszkodzona część basowa , konkretnie zapadły się basy ale tak mocno, że niektóre w ogóle wyskoczyły z otworów a co za tym poprzestawiały się druciki. W związku z tym mam pytanie, czy nie ma innej metody na naprawę jak powyżej cytowana, czyli sprawdzanie jak się otwierają poszczególne klapki przy kolejnych akordach?
Pozdrawiam

maxpel 
GOLD USER

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

gisser, przy odrobinie wprawy można pojedyncze basy wsunąć na miejsce jeśli daleko nie przesunęły się od swoich miejsc. Jeśli jest ich więcej to problem jest duży dla kogoś kto tego nie robił.

marek1-1959 

Wysłany: Sob 14 Paź, 2017   

Basy da się włożyć.Pierwsza dziurka w 80-tce i pierwszy guzik w grzebieniu u samej góry to gis7,za nim w kierunku miecha(na grzebieniu) to gis dur,a więc 3-cia dziurka i w dół grzebienia obok nich to gis mol,a więc 2-ga dziurka i dalej cis i to samo.Trochę trudniej w 120 bo są septymowe zmniejszone i 2 grzebienie,ale podobnie.

Odpowiedz do tematu