Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Die Kunst der Fuge - Fuga 1 - problem wykonawczy
Autor Wiadomość
mmkowal 

Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   Die Kunst der Fuge - Fuga 1 - problem wykonawczy

Witam,
postanowiłem zabrać sięsamodzielnie za fugę 1 z Die Kunst der Fuge. Wybór padł na nią z 2 powodów:

1) tempo jest wolne
2) baaardzo mi się podoba

Tylko że mam problem, to jest fuga 4głosowa, w 13 takcie wchodzi właśnie 4 głos. I teraz nie wiem za bardzo jak to zagrać, albo 3 głosy grać prawą ręką a tylko czwarty lewą, czy grać według zapisu, po 2 na rękę. Chodzi o to, że sięgam bez problemu (przynajmniej z pierwszej strony nut) wszystkich dźwięków w obu głosach dla lewej ręki ale np. na ten najniższy pozostaje mi na ogół tylko 4. - 5. palec. Gdyby trzeba było tam coś zagrać legato no to może się nie udać. Próbowałem obu podejść czyli 3 głosy w prawej - 1 w lewej oraz po 2 głosy na rękę i oba są do ogrania. Czy są do tego jakieś zalecenia? Czy mogę tak sobie bez problemu przenieść jeden głos do prawej ręki (palców starcza - sprawdzałem)? Interesują mnie takie ogólne wskazówki. Szukałem w necie nagrań do tego na akordeonie ale na wszystkie jakie znalazłem na guzikach nie widać klawiatury bo kamera tak była ustawiona. Na klawiszowym akordeonie widziałem, że grali 3 głosy w prawej i czwarty w lewej.

Odpowiedz do tematu