Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ruski styl gry
Autor Wiadomość
P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009   

Gust jest nie tyle uzależniony od otoczenia, co otoczenie ma być może wpływ na jego kształtowanie, ewentualnie w ten sposób. Nie przeceniałbym tutaj roli środowiska. Poza tym to TY wybierasz na jaką uczelnię chcesz iść, u kogo się kształcić - zgodnie ze swoim gustem prawda? A prestiż uczelni? Szczerze powiedziawszy nie wiem czy skończyć uniwersytet w Finlandii to dużo większy prestiż niż uczelnia w Moskwie np. Jeżeli idąc na jakąś uczelnię całkowicie zmienisz tok myślenia to albo ten tok myślenia był po prostu zły, albo sprzedajesz samego siebie. Jak myślisz, dlaczego studiuję akurat tutaj, a nie gdzie indziej? Ponieważ kształcenie w tej uczelni odpowiada mojemu gustowi, styl przekazywania wiedzy przez profesora jest dobry dla mnie. Nie odwrotnie. To my wybieramy uczelnie, a nie uczelnia nas.

MrDaniel 

Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Wystarczy spojrzec na kompozytorów rosyjskich muzyki klasycznej? Czy brakuje im uczucia? Przeciez ich utwory są mega nechowane, aż kipi z tego co pamiętam z lekcji historii. Więc, te wasze uwagi mogą zależeć nie od odmiennego ducha tamtych nacji, a poprostu od takiej nauki gry. Aczkolwiek nie chciałbym sie tu dłuzej rozwodzic, bo są to tematy z pogranicza estetyki, teoretycznej strony muzyki, czy nawet jej filozofii. Stąpam w temacie po kostki i wole dalej nie wchodzic.

Odpowiedz do tematu