Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie kupić?
Autor Wiadomość
bombobolo 

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   gdzie kupić?

Witam chciałem Was zapytać bo szukam szukam i nic

Gdzie można kupić nowego weltmeisteracaprice 120 bas ?

z góry dzięki i pozdrawiam

slaw1494 

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

czasami na allegro się trafi jakiś okaz

scandalli 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Jeden przykład ;

http://allegro.pl/weltmei...1310351475.html

Jak coś to poszukaj, bo na allegro jest wiecej tych weltów :lol: Pozdrawiam

rafus95 

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

bombobolo napisał/a:

z tego co wiem ale chyba już nie produkuje się tego modelu . Jedynie ze trafisz na niuzywany okaz na allegro . A jesli chcesz kupić NOWEGO WELTMEISTRA to jedynie u pana Anderskiego na stronie tonika.pl w zakładce akordeony i akcesoria -> instrumenty -> weltmeister i tam możesz zamówic nowe weltmeistry .

pzdro

krzysiekb 

Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Cześć. Nie wiem jakiego welta szukasz. Klawisze czy guziki. Nowe (piszę o klawiszach) czasem się pokazują ale raczej kanałowe, typu CANTORA - SUPITA, lub SAPHIR. Oferują je salony muzyczne. Instrumenciki jak marzenie. Co do używek to znajdziesz na Allegro czy innym portalu masę propozycji. Niektóre są b. mało używane ale już w miarę rozegrane. Na e-bayu widziałem kiedyś nowego welta "folk" robionego na styl retro, z barwami musette, cena ok. 2000 euro. Tak więc; nówka - raczej salony muzyczne, używka - poszperać i wybrać coś na portalach. Powodzenia.

kaczun 
nowy

Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Witam,interesuje mnie akordeon FARFISA.Gdzie mógłbym go kupic ,oczywiście używany.Może jakiś kontakt grzecznościowy .Pozdrawiam

amigo 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   Re: gdzie kupić?

bombobolo napisał/a:
Witam chciałem Was zapytać bo szukam szukam i nic

z góry dzięki i pozdrawiam

Nowego już nie kupisz, ponieważ już nie produkują tego modelu. Tylko na allegro, ebayu, olx.pl, tablica.pl, sprzedajemy.pl, swistak lub innych giełdach internetowych możesz trafić w prawie że stanie idealnym. Ja niedawno kupiłem Weltmeister Caprice perła 96 jest jak nowy.

ulanowski_09 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Na allegro sprawdź, prawdopodobnie tam będą takie cyja, może trafisz na jakąś inną. Inna ci się spodoba. ;d

kaczun 
nowy

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Witam, może wiecie ,gdzie mogę kupic akodeon o nazwie FARFISA.Ma bardzo ładny ,ciekawy dzwięk.

guralband 

Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

Bombobolo odradzam Ci kupno Caprica!! Chyba że nie przeszkadzają Ci plastikowe głośnice i mechanizm plastikowy na basach. Marzył mi się kiedyś taki akordeon 120bas, ale jak taki kupiłem parę miesięcy temu to go jeszcze szybciej sprzedałem.

jinx 

Guralbandzie, a z jakich powodow sprzedales?

Czy plastikowosc mechaniki basowej jest wyczuwalna dla grajacego?
Na czym polegala niedogodnosc gry?

Czy plastikowosc glosnic jest az tak slyszalna? (Czy brzmial slabo?)

Pytam serio, bo nigdy nie gralem na wspolczesnym plastikowcu.
(Gram na starych smietnikowcach metalowych, ktore z kolei nawet po trzech latach
uszczelniania szczelnoscia nie grzesza...)

Jak rozumiem kupowales wysylkowo i w ciemno, bez wczesniejszej proby?

cinszcz 

jinx napisał/a:
Czy plastikowosc mechaniki basowej jest wyczuwalna dla grajacego?
jest cichsza, ponieważ ten plastik to nic innego jak teflon. w niektórych maszynach robiło się z niego koła zębate aby pracowały ciszej i nie wymagały zadnego smarowania. a w mechanice basowej robione są z niego prowadnice dla popychaczy metalowych. Np w starej delicji te prowdnice są drewniane, niestety przedzielone cienkimi paskami metalowymi, które potrafiły sie przetrzec.
jinx napisał/a:
Czy plastikowosc glosnic jest az tak slyszalna? (Czy brzmial slabo?)
jest słyszalna, poniewaz brzmienie jest mocniejsze, co nie znaczy ze ładniejsze.

guralband 

Nie wiem jak współczesne akordeony są robione bo dawno nic nowego nie oglądałem od środka. Caprice jest z końca lat 80-tych czyli ma ponad 20 lat.

Głośnice plastikowe są głośniejsze, bardziej ostre w brzmieniu. Porównywałem bo mam w domu Bayaninę B Borsiniego, Hohnera Maestra IV, Firottiego Aide 1(to guziki) i Weltmeistra Amigo klawisz(on ma drewno na dyszkancie i plastik na basach)

A plastik na basach Capricia: jest to odcinek od guzika do połączenia z dźwignią czyli chyba prawidłowa nazwa popychacz jak napisał cinszcz.

Nie ma różnicy w grze ale chodzi o coś innego. Wyobraź sobie ze popychacz się złamie lub wyrobi na połączeniu z dźwigniami. Będziesz kleił plastik i coś kombinował a jak masz drut to nawet zlutujesz bez pomocy stroiciela

[ Dodano: Czw 05 Sty, 2012 ]
Najlepiej zobaczyć :www.chomikuj.pl/guralband w galerii

cinszcz 

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Faktycznie, nie spodziewałem się tyle "plastiku" w mechanizmie basowym. Sądzę jednak ze to nie powinno wpływac ujemnie na jego trwałość, obecnie polimery są trwalsze od metalu (nie rdzewieją, wolniej się wycierają, trudniej je zgiąć czy złamać). Zatem nie ma się czego obawiac. Więc jakies klejenie czy inne kombinacje raczej nie wchodzi w grę. Akordeony te maja juz po30 lat, czy komuś zdarzyło się to naprawiać? Bo ze metalowe potrafią sie przetrzeć, zgiąć czy złamać to wiem.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Mam Kapryśkę. Generalnie nie narzekam. Oczywiście oprócz oczywistych dolegliwości typowych dla weltów - wysoka klawiatura, twarde basy. Technicznie - wymagająca. Genaralnie chyba ją sprzedam.
Hohner, to Hohner - niby trzy chóry, ale jakby bardziej miękki.
Lajkonix

Odpowiedz do tematu