Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Admin
Czw 30 Lip, 2009
Poszukiwania nauczyciela z Lublina
Autor Wiadomość
d4v1d 

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009   Poszukiwania nauczyciela z Lublina

szukam nauczyciela gry na akordeonie w Lublinie :P

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: Śro 29 Lip, 2009   

Zapisz się do jakiegoś ogniska muzycznego ! Będzie niedrogo i w miarę fachowo.

Ps.Po co Ci nauczyciel ?? Jakie "klimaty" zamierzasz grać ??

gizmo666 
Laureat
Samaël

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

Cytat:

chociażby po to nauczyciel żeby sie nauczyć grać profesjonalnie :roll:

Telemah! przypominam że nie każdy umie tak jak ty poradzić sobie samemu. niktórym potrzebny jest nauczyciel a nie samodzielnie zdobyta wiedza (jakkolwiek to nazwiesz)

Thomas Beccham

d4v1d 

mogę sobie i sam radzić :p ale z nauczycielem pójdzie szybciej nauka :) odnośnie klimatów to wszystko, począwszy od biesiady i pieśni ludowych, skończywszy na klasyce

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

A o szkole muzycznej nie myslisz?

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

gizmo666 napisał/a:
Cytat:

chociażby po to nauczyciel żeby sie nauczyć grać profesjonalnie :roll:

Trochę OT:

po 1- Bez nauczyciela też się da tak grać !
po2- Nauczyciel nie zagra za ciebie może tylko ułatwić pewne sprawy i nakierować
na dobre (lub złe) tory i opieprzyć w razie gdyby się popełniało karygodne błędy.

Ognisko muzyczne to bdb wybór bo prywatny nauczyciel pochłania sporo kasiory :cool:

A tak naprawdę to najważniejsze jest POSIADANIE NIEZŁEGO SŁUCHU MUZYCZNEGO osoba ze słabym słuchem muzycznym nie będzie słyszała swoich własnych błędów i wtedy nauczyciel jest nieodzowny .

Koniec OT!

O właśnie ! Szkoła muzyczna szczególnie że młody jesteś to CIę przyjmą

gizmo666 
Laureat
Samaël

Cytat:
po 1- Bez nauczyciela też się da tak grać !

zawodowo? dobrze się czujesz?

Cytat:
po2- Nauczyciel nie zagra za ciebie może tylko ułatwić pewne sprawy i nakierować
na dobre (lub złe) tory i opieprzyć w razie gdyby się popełniało karygodne błędy.

wystarczający powód dla którego warto go mieć

Cytat:
A tak naprawdę to najważniejsze jest POSIADANIE NIEZŁEGO SŁUCHU MUZYCZNEGO osoba ze słabym słuchem muzycznym nie będzie słyszała swoich własnych błędów i wtedy nauczyciel jest nieodzowny .

w moim przypadku tak nie jest. mam słaby słuch muzyczny, ale gram dobrze. nawet bardzo dobrze.

Teraz dopiero koniec OT ;)

Thomas Beccham

d4v1d 

może być i szkoła muzyczna ale nie wiem czy wyrobię na szkołę muzyczną + liceum :D może się uda :) tak czy siak potrzebuję nauczyciela obojętnie czy prywatnie czy w ognisku czy w szkole muzycznej ;P

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

gizmo666 napisał/a:

w moim przypadku tak nie jest. mam słaby słuch muzyczny, ale gram dobrze. nawet bardzo dobrze.

Teraz dopiero koniec OT ;)

No to słaby z Ciebie MUZYK a dobry ODTWÓRCA ! DOBRY Muzyk MUSI umieć improwizować
i zagrać każdy popularny utwór ze słuchu , warto żeby umiał również transponować "w locie"
musi mieć zmysł muzyczny dobry muzyk już w głowie tworzy sobie zarys tematu jaki ma zagrać i potrafi go później przełożyć na grę na instrumencie. Bez obrazy ale ze słabym słuchem muzycznym nie wróżę Ci kariery muzycznej chyba że chcesz być "rzeźbiarzem"
który niemal nic nie wnosi do muzyki od siebie !

Ja gram na gitarze klasycznej na poziomie zawodowego muzyka sesyjnego :cool:
nie raz robiłem sobie "jam session" z nauczycielami nauczającymi w sz. muzycznych tegoż instrumentu i każdy był mile zaskoczony i zdziwiony że amator może tak grać. Poza tym
nie wiesz jakie możliwości i tempo nauki gry na czymkolwiek może osiągnąć osoba z doskonałym słuchem bo sam takiego nie posiadasz. Kiedyś ktoś powiedział w kontekście gry na pianinie/fortepianie że dobry muzyk wie od razu jak ma zagrać ten czy inny utwór
jedynie ręce odmawiają posłuszeństwa i nie chcą wykonywać tego co mózg karze ! I ja tak właśnie mam.

Ps.Niczego chyba z nielicznymi wyjątkami nie uczyłem się grać z nut zaś prostsze tematy np. kolędy gram " od ręki" i to w różnych tonacjach.Kiedyś wrzucałem utwór pt. Danza Brasiliera w moim wykonaniu na gitarze - zobacz ile tam jest zgranych dźwięków
ile różnych technik użytych , ja to zagrałem ze słuchu wg. nagrania z płyty CD. Jak zagrasz taki skomplikowany utwór w 100% ze słuchu to wtedy będziemy mieli o czym dyskutować.

Ps2.Bez obrazy Gizmo mam nadzieję że się nie pogniewasz.

Definitywny Koniec OT !

gizmo666 
Laureat
Samaël

Bez obrazy
Cytat:
ale ze słabym słuchem muzycznym nie wróżę Ci kariery muzycznej chyba że chcesz być "rzeźbiarzem"
który niemal nic nie wnosi do muzyki od siebie !

akurat sory że to mówię, ale twoje zdanie obchodzi mnie tyle ile lat ma Dalajlama :P nie wiesz jak to jest, nie uczysz się zawodowo (chyba że czegos nie dopowiedziałeś), nie wiesz jak wygląda edukacja muzyczna więc się za duzo nie wypowiadaj.

Co do słuchu muzycznego: Kształtuje sie go całe życie!!! nie trzeba się z tym od razu urodzić.

Cytat:
DOBRY Muzyk MUSI umieć improwizować
i zagrać każdy popularny utwór ze słuchu

Dobrze się czujesz? Improwizacja to jest osobny przedmiot na AM...

Cytat:
Ja gram na gitarze klasycznej na poziomie zawodowego muzyka sesyjnego :cool:
nie raz robiłem sobie "jam session" z nauczycielami nauczającymi w sz. muzycznych tegoż instrumentu i każdy był mile zaskoczony i zdziwiony że amator może tak grać.

powtarzam po raz enty, - NIE KAŻDY TO POTRAFI WIĘC SIĘ DO NIKOGO NIE PORÓWNUJ!!!

Cytat:
Poza tym
nie wiesz jakie możliwości i tempo nauki gry na czymkolwiek może osiągnąć osoba z doskonałym słuchem bo sam takiego nie posiadasz.

nie, wcale nie wiem, jestem tępy, nigdy nie gadałem z takimi osobami i jestem wogóle ciemny :roll:

P.S. jeśli chcesz sie dalej kłócić załóż osobny temat, bo ciągle zmuszasz mnie do robienia off topa.

TA TWOJA PRZEMĄDRZAŁOŚĆ CORAZ BARDZIEJ MNIE WNERWIA!!!

A co do tematu. Nie radze Ci (jeśli chcesz grać dobrze a nie "w miarę dobrze") zapisywać się do ogniska muzycznego. To zupełnie inna bajka niż szkoła muzyczna. A i rnice sa kolosalne.

Thomas Beccham

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

Ok Gizmo zagraj ze słuchu rzeczone "Danza Brasiliera" choćby i na akordeonie to wtedy porozmawiamy. Muzyk ze słabym słuchem muzycznym i nie potrafiący dobrze improwizować
to jest dla mnie tylko odtwórca a nie żaden muzyk. To taka różnica jak między malarzem pokojowym a artystą sztuk pięknych - jeden i drugi to malarz i oboje uprawiają swój fach zawodowo.

I tyle z mojej strony. Że ktoś posiada pewne umiejętności "od urodzenia" i nie boi się o tym mówić - nie znaczy że się wymądrza .

Admin 
Honorowy Administrator

SORRY WINNETOU NIE POTRAFICIE NORMALNIE ROZMAWIAĆ NAWET W TAK BŁAHYM TEMACIE BLOKUJE TEMAT. PROSZE NIE PODBIJAĆ W INNYCH TEMATACH ROZMÓW NA TEMAT EDUKACJI MUZYCZNEJ- CZY KTOŚ POWINIEN CHODZIĆ DO SZKOŁY CZY NIE- TO KAŻDEGO PRYWATNA SPRAWA.

GIZMO MODERATOREM JESTEŚ POWINIENEŚ TO WCZEŚNIEJ ZAKOŃCZYĆ.

ZAMYKAM TEMAT. I SORRY DLA AUTORA TEGO TEMATU, ŻE TEMAT UPADŁ.

p.s

TERAZ SIĘ WKURZYŁEM !! :twisted:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi