To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Rejestratory - Rejestrator dźwięku Zoom H2n

cinszcz - Śro 12 Lis, 2014

Nastepna bróba z H2n tym razem rejestrator stał przede mna na krzesle

http://w435.wrzuta.pl/audio/2zTUUm9ZHPE/zoom0007

mmkowal - Śro 12 Lis, 2014

Ja odsłucham w domu. Wrzuta wycięła mój obecny IP i mam blokadę.

[ Dodano: Śro 12 Lis, 2014 ]
Działa Wam ten link z wrzuty?

Bo mi pokazuje:

Przepraszamy.
Wystąpił błąd odtwarzania - strumień niedostępny lub brak wsparcia dla tego formatu.

maxpel - Śro 12 Lis, 2014

Link działa. Drugie nagranie lepsze. Sugeruję postawić wyżej rejestrator. Na wysokość głowy. Będzie bardziej odzwierciedlać to co słyszy muzyk.
Masz włączony kompresor w tym Zoomie cinszcz?

cinszcz - Czw 13 Lis, 2014

Zgadza się, przejrzałem co tam mam pozałączane i faktycznie miałem wł LIMITER3 (studio)
Poza tym nagrywałem w mniej akustycznym pomieszczeniu z rejetratorem na wysokosci kolan.
Skoro juz rejestrator mam w rękach postanowiłem przełączyć na COMPR2 (vocal) ustawic na wysokosci 1,3m. Zamieniłem nawet acc na Imperatora (regestr ustawiony na 16 +4). Lecz po odsłuchaniu nagrania wydaje mi się że jest gorzej :cry:

Anonymous - Czw 13 Lis, 2014

Z reszta ocencie sami
http://w722.wrzuta.pl/audio/4hAga9AmxUj/zoom0013

maxpel - Czw 13 Lis, 2014

Dla mnie 0013 lepsze. Ustawiając podobne głośności nagrań słychać, że ostatnie jest prawdziwsze. Poprzednie jest głośniejsze ale barwa jest za ostra jak na akordeon.
Porównując nagrania ustawiaj tak samo ich głośność (na ucho) a nie suwaki.

- nagrywaj bez procesorów dynamiki (szczególnie wokalowych). Procesory dynamiki zawsze niszczą dźwięk. Zawsze możesz użyć ich później w jakimś programie a może nawet już w Zoomie. Dźwięku skompresowanego już nie naprawisz.
Zobacz do czego prowadzi walka o głośność - Loudness Wars

Wyszukaj takie miejsce dla Zooma, z którego nagrywał będzie najbardziej zbliżone do prawdziwego brzmienia i nagrywaj.

Słuchaj, najlepiej w dobrych słuchawkach przy naturalnej głośności, czy nagranie wychodzi naturalnie:
- nie ma zniekształceń i zakłóceń
- barwa instrumentu jest nie za ciemna lub za jasna
- oceń jak szerokie jest nagranie
- oceń jak głębokie jest nagranie (jak daleko jest słuchacz od grającego) im dalej postawisz mikrofon tym więcej dojdzie odbić z pomieszczenia.
- oceń szczegóły, które da się rozróżnić w nagraniu. (czy da się rozróżnić prawą i lewą, czy rozpoznawalne są dwudźwięki, czy słychać przemieszczanie się miecha, czy słychać stuki klawiatury/basów/trzeszczenie miecha.)

Jak będziesz zadowolony z nagrań, to dopiero wtedy można zastanawiać się nad publikacją w internecie. Wtedy dopiero potrzebny może być mastering. Większość laptopów, odtwarzaczy mp3, telefonów, telewizorów ma niestety gorsze parametry niż sprzęt HI-FI nagrania przeznaczone do odtwarzania na nich muszą być poddane m.in kompresji czyli spłaszczone.