To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Rejestratory - Rejestrator dźwięku Zoom H2n

mmkowal - Sob 11 Paź, 2014
Temat postu: Rejestrator dźwięku Zoom H2n
Pewien człowiek polecił mi to urządzenie jako nadające siędo nagrań dla własnych potrzeb/odsłuchów:

http://allegro.pl/zoom-h1...4662477823.html

Zoom h1 w cenie około 500zł. Czy ktoś tego używał do akordeonu? Czy może lepiej kupić sam mikrofon w tej cenie i podpiąć po usb do kompa?

cinszcz - Śro 22 Paź, 2014

Hmm, ciekawe urządzenie, daj znać jak się zdecydujesz. Może i ja zaszaleje na coś takiego.....?
OKLAND - Czw 23 Paź, 2014

Bardziej ciekawa i więcej możliwości daje ver. 2 - daj znać na forum jak to kupisz albo znajdziesz jakieś nagranie czy opinie o tym sprzęcie. Byłbym zainteresowany kupnem.

http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2341 - wiadomości o urządzeniu

mmkowal - Pią 07 Lis, 2014

Póki co nie kupuję. Może wrócę do sprawy za kilka miesięcy.
cinszcz - Sob 08 Lis, 2014

A ja się skusiłem na H2n. Calkiem przyzwoicie toto nagrywa. Super jakość jesli odsluchujesz bezposrednio z rejestratora przez słuchawki, natomiast musze sie sporo nauczyć, aby przesłane nagranie na kompa było równie doskonałe. Tak że na Yt prędko niczego nie wrzucę :(
mmkowal - Sob 08 Lis, 2014

Czinsz:
a może głośniki w komputerze są słabej jakości i jest tylko wrażenie złej jakości? Może podłączone te same słuchawki do komputera pokażą taką samą jakość? Dobrze nagrywa lewą i prawą stronę? Ile kosztował?

cinszcz - Sob 08 Lis, 2014

Zapłacilem za niego prawie7stów z osprzętem. Jesli chodzi o jakosć odtwarzana na kompie, to oczywiście ze odsłuchiwałem tymi samymi sluchawkami (mam tylko jedne od tel kom.) Ale problem polega na tym że np. nagrywając na 2 ściezkach sygnal z 5 mikrofonów odsłuch przez słuchawki jest rewelacyjny, np. nagrywając na 4sciezkach (5 mikrofonów tzn.XY/MS) mam wrazenie że odsłuch jest gorszy. Sądzę że sygnał powinien być odtwarzany na 5 głośników. Ale kiedy wrzucam nagranie na kompa, okazuje się ze zapisuje się w 2 plikach, na 1-szym sygnał X/Y tzn stereo, w 2-gim pliku zapisany jest sygnał S/M tj. z pozostałych 3 mikrofonów. Nie mam jeszcze programu aby oba pliki jakoś zespolić.
mmkowal - Sob 08 Lis, 2014

O kurde :) Przyznam się, że nie posiadam wiedzy żeby to zrozumieć :) Są darmowe programy do obróbki audio, m.in. audacity. Nie mam jednak zielonego pojęcia czy to się do czegoś nadaje. Jak już będą jakieś próbki dostępne to proszę o linka, chętnie posłucham :)
maxpel - Pon 10 Lis, 2014

cinszcz, jest firmowa wtyczka Zooma do programów DAW (Cubase, Reaper, Wavelab, itp.)
Przerabia zapis zooma MS na stereo. http://www.zoom.co.jp/products/h2n/software/

Jeszcze prościej jest nagrywać od razu metodą XY.

cinszcz - Wto 11 Lis, 2014

Dzięki Maxpel. Oczywiście ze prosciej jest nagrywać w stereo, czy skorzystać z opcji konwersji bezposrednio w rejestratorze. Otrzymalem również klucz do programu Wavelab, ale tu zaczynają sie schody ponieważ nie korzystałem dotychczas z tego typu programów, poza tym są w obcym jezyku i bez "promotora" tego nie rozgryze :cry: Na razie bawie sie urzadzeniem szukając opcji nagrywania dobrej jakosci a zarazem możliwości wysłania na YT.
W instrukcji pisza ze mikrofony znajdujace się blisko siebie to zaleta, jednak sądzę ze gdyby były oddalone od siebie np.1metr wtedy łatwiej byłoby wyodrębnić ściezki stereo. Obecnie są one bardzo podobne, więc szukam w opcji nagrywania jakichs filtrów które zróznicowalyby te sciezki. I dochodzę do wniosku że bez dodatkowej obrobki specjalnym programem tego nie osiągnę.

maxpel - Wto 11 Lis, 2014

Zoom może nagrywać metodą XY, gdzie mikrofony powinny celować w skrajne punkty sceny. Prawą i lewą stronę akordeonu rozciągniesz do ok 1m i przyjmij to za jej rozmiary. Mikrofony w Zoomie są rozstawione pod kątem 90st., więc Zooma ustaw ok 70cm od akordeonu.

Zoom potrafi też sam konwertować pliki.

cinszcz - Wto 11 Lis, 2014

Własnie w taki sposob nagrywalem i czegos mi tu brakuje :cry:
Pewnie że jakosc lepsza od aparatu cyfrowego, ale po przekonwertowaniu na mp3 i wysłaniu na Yt moze sie okazać że inwestycja w H2n była nietrafiona

[ Dodano: Śro 12 Lis, 2014 ]
Wysłalem próbkę nagrania do Maxpela i przytaczam jego wskazówki
Dobra jakość.Słychać szczegóły, nagrywasz w pomieszczeniu z krótkim pogłosem, ściany niewytłumione
Takie nagrania dość wiernie oddają wszystko.
Jak będziesz chciał zmienić proporcje między prawą a lewą przesuń w poziomie Zooma.
Jak będziesz chciał słyszeć podobnie jak siedząc przy grze podnieś Zooma w pionie na wysokość głowy. Oczywiście ok 70cm od lewej i prawej
Jak będziesz chciał mieć mniej jaskrawe brzmienie nagrywaj z Zoomem nad głową.

mmkowal - Śro 12 Lis, 2014

Można próbki usłyszeć? :) Najlepiej jakieś od ppp do fff na różnych regestrach :)
maxpel - Śro 12 Lis, 2014

Youtube kiedyś kompresował dane i pewnie teraz też. Gdy stworzy się film do wrzucenia wysokiej jakości to nie będzie aż tak słychać strat.

Dowód, że są na YT filmy -Tanti Anni Prima - Astor Piazzolla . Film nagrywany w wytłumionej sali, dziewczyny grają cicho, nagranie jest tak przejrzyste, że słychać każdy dźwięk który grają.

Anonymous - Śro 12 Lis, 2014

Na razie przesłałem bróbkę na wrzutę
http://w3.wrzuta.pl/audio/9s6Wl1fsLha/zoom0020Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group