To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Zestawy nagłośnieniowe - własne pomysły - Behringer EUROPORT EPA 150

lajkonix - Pią 12 Paź, 2012

Dzięki Chłopaki za uwagi i komentarze.
Sam słyszę to przesterowanie. Ale tak prawdę młówiąc to jest moje pierwsze podejście do nagrania. Będę eksperymentował dalej z kombinacjami suwaków, głośnościami i echami oraz z mocowaniem inst acc. Jak dojdę do przekonania, że jest ok. to pewnie coś nagram. Ba! Całe opera omnia będę musiał chyba od nowa nagrywać.... :cry:
Lajkonix

guralband - Pią 12 Paź, 2012

Pamiętaj trening czyni mistrza.Z gwoździa też ręcznie szlifując zrobisz igłę co prawda po iluś tam latach ale jednak.
Jak czegoś nie będziesz wiedział to wal śmiało.

maxpel - Pią 12 Paź, 2012

lajkonix, gratuluję i dzięki, że pokazałeś się na filmie.
Przester brzmi cyfrowo więc przypuszczam, że jest źle wyregulowane wejście w komputerze.
Jeśli masz laptop z mikrofonowym wejściem (mic) to raczej nie dasz rady czysto nagrać i potrzebna będzie karta muzyczna zewnętrzna z wejściem liniowym - line in (0.775V - 0dB).

Chodzi o wysterowanie sygnału.
Napisz jakie masz wejście w komputerze.

guralband - Pią 12 Paź, 2012

Nie napisałeś jaką kamerą nagrywałeś ( z laptopa?) i jeżeli podłączasz do gniazda mic w laptopie to Maxpel ma rację z zewnętrzną kartą muzyczna (na USB) i obowiązkowo z wejściem LINE IN 775mV
Kanał mic w laptopie ma za dużą czułość.

lajkonix - Sob 13 Paź, 2012

guralband napisał/a:
Nie napisałeś jaką kamerą nagrywałeś ( z laptopa?) i jeżeli podłączasz do gniazda mic w laptopie to Maxpel ma rację z zewnętrzną kartą muzyczna (na USB) i obowiązkowo z wejściem LINE IN 775mV
Kanał mic w laptopie ma za dużą czułość.

Chłopaki, dzięki za troskę. To są moje pierwsze przymiarki. Sam już słyszę, że mikrofon najlepiej jak leży na stole w oddali, bez podczepiania na blaszkę. Podsterowania się z czasem nauczę.
Nagrywam kamerką wbudowaną w laptopa - chińskie badziewie. Ale jakoś działa.

Ryszardzie,
jeśli tu zaglądasz, to chcę Ci powiedzieć, że ten systemik nie ma baterii. Trzeba się podłączać do zasilania sieciowego. Więc na deptaku się nie pogra (chyba że masz znajomego właściciela pobliskiego sklepiku). Ale w klubiku, coffee shopie, czy w knajpce - extra. Mam nadzieję że obowiązki w Akademii nie przeszkadzają Ci zagrać coś dla zwykłych ludzi....? Bo ostatnio coś Cię nie widać w necie. :mrgreen:

Lajkonix