To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Sprawy techniczne - Dlaczego trza cytowac w sformalizowanym formacie

jinx - Sob 03 Wrz, 2011
Temat postu: Dlaczego trza cytowac w sformalizowanym formacie
Maxpelu, czy mozna sie dowiedziec dlaczego my biedni uzytkownicy musimy
uzywac tych niewygodnych opcji cytuj, zamiast cytowac sobie "recznie", tak jak kto uwaza za stosowne?

Np ostatni cytat Accordiona w temacie strojenie jest calkiem przejrzysty i czytelny.
Nie widze powodu zeby go formatowac w standardowy sposob.
Uprzejmie prosze o wyjasnienie dlaczego tak naciskasz na standardowe formatowanie cytatow. Kto i co przez to zyskuje?

Z powazaniem. Dżinks.

Ryszard - Sob 03 Wrz, 2011

dużo wyraźniej widać, że to jest cytat; jest przejrzyściej.
jinx - Sob 03 Wrz, 2011

A w szkole Pani byla w zupelnosci usatysfakcjonowana, jesli sie uzylo cudzyslowu...

Znacznie bym wolal szkolny sposob.

doniec - Sob 03 Wrz, 2011

Osobiście uważam, że użytkownicy powinni używać opcji cytuj ponieważ dzięki temu tekst jest przejrzysty i widać dokładnie co jest cytatem a co tekstem użytkownika. Mi osobiście przeszkadza takie cytowanie, jakiego używasz kolego Jinx ale to moje prywatne zdanie :)
Ryszard - Sob 03 Wrz, 2011

jinx napisał/a:
A w szkole Pani byla w zupelnosci usatysfakcjonowana, jesli sie uzylo cudzyslowu...

ale niestety, forum nie czyta się jak wypracowanie czy książkę i cudzysłowy często uwadze umykają.

jinx - Sob 03 Wrz, 2011

Przecie w stylu stosowanym przez programy emajlowe:

> Osobiście uważam, że użytkownicy powinni używać opcji cytuj ponieważ dzięki temu tekst
> jest przejrzysty i widać dokładnie co jest cytatem a co tekstem użytkownika. Mi osobiście
> przeszkadza takie cytowanie, jakiego używasz kolego Jinx ale to moje prywatne zdanie :)

bardzo dobrze widac co jest cytatem a co nie jest.

maxpel - Nie 04 Wrz, 2011

Kolego jinx, dziękuję za to ważne pytanie.
Programy pocztowe stosują znak ">" na początku linijek gdy przekształcają np. html na tekst i jest to nieeleganckie oraz niepraktyczne przy kopiowaniu i dalszym przesyłaniu czy cytowaniu, ponieważ zaznaczając tekst kopiuje się te znaczki razem z tekstem. To z kolei uniemożliwia innym dalsze poprawne cytowanie.
Doniec ma rację, i zgadzam się z nim,
doniec napisał/a:
że użytkownicy powinni używać opcji cytuj ponieważ dzięki temu tekst jest przejrzysty i widać dokładnie co jest cytatem a co tekstem użytkownika.

Własny tekst odróżnia się od cytowanego.
Cytowanie to zaleta pod względem szybkości, ponieważ wystarczy zaznaczyć tekst, nacisnąć Cytowanie selektywne lub Odpowiedz cytatem i w poście pojawia się gotowiec.
Opcja cytowania umożliwia zagnieżdżenie cytatu w cytacie ... itd.
Na forum popełniany jest jeszcze jeden błąd. Cytuje się treść postów znajdujących się bezpośrednio nad własnymi.

doniec - Nie 04 Wrz, 2011

wiadomo, że nie każdy urodził się informatykiem i czasem te wszystkie opcje cytowania itd wydają się trudne i całkowicie zbędne. Jeśli jednak ktoś pomęczy się na początku potem będzie już tylko z górki i o wiele przejrzyściej. Jeśli chcecie możemy jako administracja opracować mały "przewodnik" po opcjach forum, wtedy nikt nie bedzie miał wątpliwości co do czego służy i jak z tego korzystać :)
cinszcz - Nie 04 Wrz, 2011

Przydalby się ten przewodnik.Bo ostatnio zastanawialem się dlaczego w niektorych postach nie ma "cyt selektywnie" Więc posluzyłem sie metodą jinxa ponieważ nie chcialem cytowac calego postu

a w których postach cinszczu nie ma cytowania selektywnego?
cinszcz - Nie 04 Wrz, 2011

Np. od 1 do14 str w temacie strojenie.Ja nie mam tej chmurki.

no niestety cytowanie selektywne jest dostępne tylko przy ostatniej stronie, w szybkiej odpowiedzi. W starszych stronach można używać opcji cytuj znajdującej się w prawym górnym rogu postu.
cinszcz - Pon 05 Wrz, 2011

I wlaśnie dlatego jestem za opracowaniem w/w przewodnika. Zeby nie bładzic po próżnicy !!

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2011 ]
Oczywiście w takiej sytuacji korzystamy z metody jinxa lub cytujemy caly post :mrgreen:

doniec - Pon 05 Wrz, 2011

temat został nadany administracji i moderatorom, będziemy pracować nad przewodnikiem :)