To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Naprawa i konserwacja - Strojenie

cinszcz - Nie 21 Sie, 2011
Temat postu: Strojenie
Czy mógłby ktoś doradzić w sprawie zakupu tunera przydatnego do strojenia głosów acc . Chodzi mi o coś taniego, może jednorazowego, i oczywiście dokładnego.
ja$ - Nie 21 Sie, 2011
Temat postu: Re: Strojenie
cinszcz napisał/a:
Czy mógłby ktoś doradzić w sprawie zakupu tunera przydatnego do strojenia głosów acc . Chodzi mi o coś taniego, może jednorazowego, i oczywiście dokładnego.
--- najlepsze jest ucho.... :mrgreen: -ja to stosuję... :lol:
jinx - Pon 22 Sie, 2011

A w jakim sensie tuner ma byc "jednorazowy"?

Ja sobie chwale Dirk's accordion tuner:
http://www.dirksprojects....on_tuner_22.php

Jest dokladny, ale czy tani to nie wiem (100 euro). I niestety sprzedawany na tylko jeden konkretny komputer.

Stroiciele pianin sobie chwala tuner Korg OT-120, reklamowany jako "orkiestrowy",
ktorym podobno mozna nastroic "wszystkie instrumenty akustyczne".
Nie jestem pewien czy sie nadaje do strojenia akordeonow.
Kosztuje tyle samo (cztery stówy).

cinszcz - Pon 22 Sie, 2011

ja$ napisał/a:
--- najlepsze jest ucho.... -ja to stosuję...
W zasadzie to mam takie samo zdanie, ale dlaczego nie korzystać z takich pomocy?
jinx napisał/a:
A w jakim sensie tuner ma byc "jednorazowy"?

Zdaje sobie sprawę że takowych nie ma, chciałem zaznaczyć że skorzystam z niego może raz w roku albo rzadziej, więc nie powinien być za drogi.

ja$ - Pon 22 Sie, 2011

http://allegro.pl/tuner-c...1763332653.html -widziałem u innych stroicieli na takim pracowali :roll:

Ha ha, :mrgreen: Musiałbym sprzedać akordeon ,aby kupić takie cudo. Ale wtedy nie byłoby mi potrzebne. Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/korg-ca...1760952371.html
hirek - Pon 22 Sie, 2011

No i dobrze myślałeś, wydawanie pieniędzy na tunery mija się z jakimkolwiek celem, jeśli nie słyszysz to i tak instrumentu nie nastroisz.

Jeśli to nie sarkazm to mi pomogłeś.
Dzięki

ja$ - Pon 22 Sie, 2011

cinszcz napisał/a:
Ha ha, :mrgreen: Musiałbym sprzedać akordeon ,aby kupić takie cudo. Ale wtedy nie byłoby mi potrzebne. Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/korg-ca...1760952371.html
--- ten to mozesz gitare sobie nastroić za 47.50 -a nie akordeon :mrgreen:
jinx - Pon 22 Sie, 2011

Panowie Stroiciele, az tak źle z tym strojeniem przy pomocy tunera?

Ja "nastroilem" swoj pierwszy akordeon barbarzynsko rowno temperujac przy pomocy wyzej wspomnianego tunera. Ale gdy wreszcie, po miesiacu conocnego katorzniczego pilowania, chwycilem kilka tercji, poczulem sie jak borynowy Kuba na mszy swietej...

ja$ - Pon 22 Sie, 2011

jinx napisał/a:
Panowie Stroiciele, az tak źle z tym strojeniem przy pomocy tunera?

Ja "nastroilem" swoj pierwszy akordeon barbazynsko rowno temperujac przy pomocy wyzej wspomnianego tunera. Ale gdy wreszcie, po miesiacu conocnego katorzniczego pilowania, chwycilem kilka tercji, poczulem sie jak borynowy Kuba na mszy swietej...
-do zabawy się nadaje....tremola ładnego na 2 - 8 nie zrobisz dokładnie a wysokiej oktawy tez za bardzo nie nastroisz tym za 47.50 :cool:

Akurat do nastrojenia gitary to nawet ten za 400zl nic by nie pomógł. Przede wszystkim chodzi mi o to aby tuner pomógł np zidentyfikować nieczysto grający glos. Ponieważ trudno zapamiętać dżwięk w czasie wyjmowania sztyftow póżniej glośnic Po drugie strojenie do jakiegoś wzorca, będzie bardziej zblizone a niżeli kamerton "A"i powiedzmy w myślach podnieśc sobie np o kwarte, kwinte itd. Chodzi mi o to aby taki tuner odczytal dżwięki F2 do F6 i był w miare dokladny powiedzmy 1cent. Resztę załatwi ucho.
Tak że przypominam. Potrzebny mi tuner, ktory ułatwi mi strojenie. A nie taki, ktory za mnie nastroi.
Rozumiem że tuner podany w linku odczytuje tylko 6 dżwięków? E A D G H E. Hm a ja podziękowalem już hirkowi :???:

hirek - Pon 22 Sie, 2011

cinszcz napisał/a:
Dzięki

To nie sarkazm tylko rzeczywiście Ci pomogłem zaoszczędzić pieniądze.
Znam stroicieli, którzy kupili Petersena z analizą widma dźwięku i i tak kiepsko stroją.

Powiedz mi, jak mam Ci wytłumaczyć jak powinna brzmieć kwarta czy kwinta???

O reszcie tego co piszesz nie będę się wypowiadał :cool:

ja$ - Pon 22 Sie, 2011

hirek napisał/a:
cinszcz napisał/a:
Dzięki

To nie sarkazm tylko rzeczywiście Ci pomogłem zaoszczędzić pieniądze.
Znam stroicieli, którzy kupili Petersena z analizą widma dźwięku i i tak kiepsko stroją.

O reszcie tego co piszesz nie będę się wypowiadał :cool:
-- to prawda ,ze tuner nawet za 1000zł nie załatwi sprawy :cool: ...ja też znam takich co kupili sobie za 4oo zł i nie umieją zrobić tremola na 2 fletach :mrgreen:

To może ten http://allegro.pl/intelli...1750872059.html ale zapomnieli napisać jaki zakres częstotliwości on czyta
hirek napisał/a:
Tego nie trzeba mi tlumaczyć, ja to slyszę doskonale. Ale dokladniej jest stroic pryme