To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Sprzęt - Akordeon trzyrzędowy

lo2lek - Pon 26 Lip, 2010
Temat postu: Akordeon trzyrzędowy
Jestem w posiadaniu starego akordeonu
trzyrzędowego. Przedstawiłem go do oceny stanu
technicznego. Jest to akordeon wyprodukowany przez Zakład Naprawy
Akordeonów w Radomiu ok.1910r. Akordeon posiada klawiaturę 3 rzędową w
systemie nie podobnym do żadnego ze znanych systemów guzikowych. Stan
instrumentu został oceniony jako bardzo dobry. Chciałbym go sprzedać, gdyż sam na nim nie potrafie grać. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Gdzie mógłbym sprzedać taki akordeon? Jest gdzieś takie miejsce na terenie Małolpolski, albo na Śląsku?

Ryszard - Pon 26 Lip, 2010

o kurde, ale efekciarski.
gizmo666 - Pon 26 Lip, 2010

jaki śmieszny :mrgreen: takiego jeszcze nie widziałem XD
Akordeonistka - Pon 26 Lip, 2010

fajny :D
pierwszy raz widzę taki akordeon :D

rafus95 - Pon 26 Lip, 2010

:shock: :shock: :shock: ale bajer :smile:
też po raz pierwszy takie coś widzę :!:

Wg mnie możesz go jedynie sprzedać jakiemuś kolekcjonerowi , albo do jakiegoś muzeum , ponieważ współcześnie raczej nikt na takiej cyji nie grywa. Wydaje mi się że na takim akordeonie możesz zbić nawet fortunę , ponieważ jest to swego rodzaju ewenement tzn. że teraz już takich rzeczy się nie spotyka , a jeśli mówisz , że jest w bardzo dobrym stanie technicznym to tym bardziej wzrasta cena. :grin:

gizmo666 - Pon 26 Lip, 2010

sprzedasz to za bańkę milion :P :mrgreen:
rafus95 - Pon 26 Lip, 2010

a może to jest odmiana jakiejś harmonii ludowej??? :?:

w ogóle gdzie znalazłeś taki akordeon?

d4v1d - Wto 27 Lip, 2010

to jest harmonia trzyrzędowa (harmonia polska), jej zdjęcia są w starej wersji szkoły kulpowicza na guzikówkę ;p instrument już praktycznie nieużywany w dzisiejszych czasach, podobną budowę klawiatury dyskantowej ma chyba też harmonia pedałowa, aczkolwiek tego już nie jestem pewien
lo2lek - Wto 27 Lip, 2010

Facet, który robił ocene stanu techniczengo powiedział, że to jest akordeon. To byłakordeon mojego dziadka i stąd go mam. Może ktoś z Was chciałby taki kupić? :razz: Nie wiecie czy gdzieś w moich stronach jest takie muzeum, gdzie mógłbym to sprzedac? :neutral:
scandalli - Sob 31 Lip, 2010

Jest to harmonia trzyrzędowa. Osobiście znam Osobę ktora jeszcze potrafi na takiej grac.
Grano na nich bardzo dawno, no i rzecz jasna, że Był to instrument na którym wykonywano przeważnie Folklor.(ludowizne)

Wystaw ją na Allegro.

I żądne muzeum Ci jej nie kupi :) Bowiem jak na dzisiejszy czas nie ma to wartości Zabytkowej. :) I w Polsce jest nie jedna taka Harmonia :) :razz: Pozdrawiam :smile:

rafus95 - Sob 31 Lip, 2010

lo2lek napisał/a:
Może ktoś z Was chciałby taki kupić?

a za ile chciałbyś sprzedać??

lo2lek - Nie 01 Sie, 2010

no nie wiem... ile takie cos może być warte? 2500 to dobra cena?
rafus95 - Nie 01 Sie, 2010

lo2lek napisał/a:
ile takie cos może być warte?

oj tego to już nie wiem. Ale wątpię żeby ktoś ci to kupił za taką kwotę , bo za tyle to mozna kupić dobry używany akordeon .

Spróbuj wystawić go na allegro , tylko zrób aukcję , a nie kup teraz. :!:

lo2lek - Nie 01 Sie, 2010

a kto mi to będzie licytował? jak bedzie jedna osoba zainteresowana to bedzie dobrze, a przeciez jedna osoba siebie samej podbijac nie będzie...
doniec - Nie 01 Sie, 2010

a może zostaw sobie ten akordeon jako pamiątka po dziadku?