To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Naprawa i konserwacja - Gdzie naprawić akordeon?

Anonymous - Wto 28 Paź, 2008
Temat postu: Gdzie naprawić akordeon?
Jestem od niedawna posiadaczką starego akordeonu. Może moglibyście polecić mi gdzie w Warszawie bądź okolicach można zrobić jego przegląd i ewentualnie jakieś naprawy. Chodzi mi o jakiś sprawdzony punkt.
Jaka jest cena takiego przeglądu?
.

Anonymous - Wto 28 Paź, 2008

Zadzwon do AM - oni maja etatowego cyrulika od akordeonow.
marcpro - Wto 04 Lis, 2008

P.E.T.R.O.V. napisał/a:
Zadzwon do AM - oni maja etatowego cyrulika od akordeonow.

A dobry ten majster?
Chciałbym dać sprzęt do strojenia, woskowania, wyrównania klawiatury, oklejenia miecha i tak się zastanawiam do kogo.

Pozdrawiam,
Marcin

Anonymous - Wto 04 Lis, 2008

Na pewno jest on w stanie to zrobic. Tylko nie wiem czy on zajmuje sie tym rowniez prywatnie czy tylko "dziala" przy AM...
Brezniewixon - Pią 19 Cze, 2009

odnośnie naprawy mam takie pytanie , a mianowicie oddaje akordeon do woskowania i strojenia . Fachowiec powiedzial iz wyniesie mnie to 400 zł czy to adekwatna cena do roboty??? z gory dzieki
Telemah - Pią 19 Cze, 2009

Brezniewixon napisał/a:
odnośnie naprawy mam takie pytanie , a mianowicie oddaje akordeon do woskowania i strojenia . Fachowiec powiedzial iz wyniesie mnie to 400 zł czy to adekwatna cena do roboty??? z gory dzieki

po 1- Zależy jaka cyja , po drugie jeśli cyja ma więcej jak 3 chóry po stronie melodycznej to cena jest w miarę normalna - o ile wymieni też zużyte zaworki jeśli takie się znajdą .Musi to kosztować - roboty jest co niemiara - wiem coś o tym :cool:

Brezniewixon - Pią 19 Cze, 2009

jest to Weltmaister Serino 120 bodajże. dzieki za info:P
motograjek - Pią 26 Cze, 2009

Witam :)
mam 30-letni akordeon Contasina 80 niestety jest po zalaniu wodą i od kilku lat jest nieużywany .
Gdzie w Warszawie mogę oddać go do naprawy i strojenia .
Będę wdzięczny za rzeczowe rady :)

Anonymous - Pią 26 Cze, 2009

PATRZ: kilka postow wyzej...
Admin - Pią 26 Cze, 2009

Przy ulicy Kinowej w Warszawie poszukaj.
motograjek - Pią 26 Cze, 2009

Szukałem w Googlach i znalazłem dwa serwisy w Warszawie:
Pierwszy przy ul. Stanisława Augusta 24
Drugi przy ul. Kochanowskiego 42
A przy którym numerze Kinowej ?
Jakie macie opinie na temat tych serwisów ?

Admin - Pią 26 Cze, 2009

Tten przy ul. Kinowej znajduje się właśnie przy Augusta. Tam z tego co pamiętam straszy Pan siedzi. Naprawiał mojemu znajomemu wiele razy akordeon i z tego co wiem jest uczciwy. Tego na Kochanowskiego nie znam. Borsini też prowadzi naprawę na ulicy Szerokiej.
Lotos - Sob 27 Cze, 2009

jesli 30letni to ja bym kupil za niewiele wiecej niz wynosi naprawa jakis inny uzywany :) ale co ja tam sie znam :D
Telemah - Sob 27 Cze, 2009

motograjek napisał/a:
Witam :)
mam 30-letni akordeon Contasina 80 niestety jest po zalaniu wodą i od kilku lat jest nieużywany .
Gdzie w Warszawie mogę oddać go do naprawy i strojenia .
Będę wdzięczny za rzeczowe rady :)

To produkt kligenthala - model ze średniej półki , jakość wykonania tego typu sprzętu
oscyluje gdzieś na poziomie wczesnych dość słabych weltmeistrów ! Ostatnio na allegro widziałem taki w bdb stanie za niecałe 600zl ! Woda jak wiadomo nie jest przyjazna dla akordeonów :mrgreen: podejrzewam że po zalaniu i odczekaniu kilku lat nie wygląda to najlepiej i niewiele da się zrobić zaś ew. naprawa może dorównać wartości takiego akordeonu w dobrym stanie ! Tak więc jeśli nie jest to jakaś cenna pamiątka to radził bym sobie odpuścić.

motograjek - Wto 30 Cze, 2009

Dziękuję za rady, ale nadal nie mogę się dowiedzieć jaki będzie koszt naprawy i czy to w ogóle będzie opłacalne ponieważ serwis przy ul. Stanisława Augusta jest zamknięty na kłódkę, żadna informacja nie jest wywieszona a telefon jest głuchy :(

Poprzeglądam trochę Allegro.